Ubistvo Slavka Ćuruvije: 13 godina mraka
Na današnji dan 1999. godine u centru Beograda ubijen je novinar Slavko Ćuruvija, a njegove ubice nisu pronađene punih 13 godina kasnije.
Vlasnik dnevnog lista "Dnevni telegraf" i nedeljnika "Evropljanin" ubijen je ispred zgrade u kojoj je živeo na Uskrs, 11. aprila 1999. godine tokom NATO bombardovanja Srbije. Ubijen je tokom bombardovanja, pet dana nakon što je u tadašnjem dnevnom listu "Politika ekspres" optužen za "priželjkivanje bombi" i "izdaju".
Prijatelji, kolege i Ćuruvijina porodica veruju da ubistvo ima političku pozadinu, zbog oštrih reči i kritičkih stavova koje je taj novinar iznosio o režimu Slobodana Miloševića.
Specijalni tužilac za organizovani kriminal Miljko Radisavljević, u čijoj nadležnosti je istraga ubistva Slavka Ćuruvije, u izjavi za Novi magazin izrazio je uverenje da će slučaj biti rešen.
"Zbog delikatnosti predmeta ne mogu sada da govorim više, ali siguran sam da ćemo slučaj okončati. Znam da nam protok vremena nije saveznik i zbog toga smo na rešavanju ubistva Slavka Ćuruvije angažovali sve kapacitete ne bismo li taj nedostatak prevazišli i što pre rešili slučaj", kazao je Radisavljević.
On je naglasio da Tužilaštvo i on lično poštuju interes javnosti, posebno novinarske, da zločin ima i sudski epilog.
"Slavka Ćuruvije se ne sećamo samo uoči godišnjice ubistva, već je rasvetljavanje tog zločina prioritet u radu Tužilaštva za organizovani kriminal. Na predmetu radimo intenzivno, pa i bukvalno u vreme dok razgovaramo", kazao je tužilac.
Osim nerešenih ubistva Dade Vujasnivović, Slavka Ćuruvije i Milana Pantića, još nije rasvetljen ni bombaški napad na novinara Vremena Dejana Anastasijevića i njegovu porodicu od 14. aprila 2007. godine, takođe izveden u porodičnom stanu.