Sreda 16. 4. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Četvrtak 14.01.2010.
17:55
Tanjug A

Ponoš Jeremićev pomoćnik

General-potpukovnik u penziji Zdravko Ponoš postavljen je na mesto pomoćnika ministra spoljnih poslova Vuka Jeremića, na sednici Vlade Srbije koja je održana u četvrtak.

Aplauz za samog sebe: Zdravka Ponoša tek ćemo gledati u civilnom odelu, za sada su tu samo arhivske slike iz Vojske Srbije
 

Bivši načelnik Generalštaba Vojske Srbije Ponoš je krajem decembra 2008. godine razrešen te dužnosti, a godinu dana kasnije predsednik Srbije Boris Tadić doneo je ukaz o prestanku njegove profesionalne vojne službe.

Ponoš je rođen u Kninu 1962. godine. Na Vojno-tehničkoj akademiji u Zagrebu stekao je 1986. godine zvanje inženjera elektronike. Postdiplomske studije završio je 1999. na Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu, a pet godina kasnije pohađao je i Kraljevski koledž za odbrambene studije u Londonu.

U Vojsci je od 1986. godine. Od oktobra 2005. bio je zamenik načelnika Generalštaba Vojske Srbije i Crne Gore, a odlukom Kolegijuma VSO 3. juna 2006. godine postavljen je za zastupnika načelnika Generalštaba.

Ponoš je potom u decembru iste godine unapređen u čin general-potpukovnika, a zatim je, odlukom predsednika Srbije, imenovan za načelnika Generalštaba.

Ponoš je oženjen. Govori engleski, a služi se i ruskim jezikom.

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
  • 2025 © - vesti online