Nedelja 28. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
1
Petak 02.03.2012.
10:36
Beta A

Prijave za funkcionere zbog nepravilnosti u trošenju gradskog novca

Državna revizorska institucija (DRI) podnela je zahteve za pokretanje prekršajnih postupaka protiv trojice članova uprave u Beogradu zbog nepravilosti u trošenju novca iz gradskog budžeta u 2010. godini.

 Trojica funkcionera trošila novac iz gradskog budžeta

Prijave su podnete Prekršajnom sudu u Beogradu protiv gradskog javnog
pravobranioca Strahinje Sekulića, koji je sada direktor Agencije za restituciju, zamenika sekretara Sekretarijata za finansije Radomira Kostadinovića i direktora Službe za opšte poslove grada Beograda Milana Nenadovića.

Zahtevi za pokretanje prekršajnih postupaka podneti su, kako je navedeno na sajtu DRI www.dri.rs, zbog nepoštovanja pojedinih odredbi Zakona o javnim nabavkama.

Prethodno je DRI, 17. februara, objavila da je zbog kršenja zakona i nepravilnosti u trošenju novca iz budžeta za 2010. godinu podnela 101 zahtev za pokretanje prekršajnih postupaka protiv 143 osobe i 23 prijave za privredni prestup protiv 38 osoba.

DRI je kontrolisla finansijske izveštaje za 2010. godinu 47 budžetskih korisnika, a pozitivno mišljenje su dobili Narodna banka Srbije i Uprava carina.

Petak 02.03.2012. 10:40
Predizborni marketing. A ko ce da prijavi celu vladu po ovom istom osnovu?
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
  • 2025 © - vesti online