Subota 20. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
7
Petak 17.02.2012.
15:44
Vestionline A

SNS: Vlada uredbom o povišici zarada potkupljuje birače

Srpska napredna stranka (SNS) ocenila je danas da je Vlada Srbije novim koeficijentima za obračun i isplatu plata zaposlenih u državnim organima omogućila povišice u lokalnim samoupravama da bi potkupila birače.

Potpredsednica Glavnog odbora SNS Jorgovanka Tabaković izjavila je na konferenciji za novinare da je Vlada izmenom Uredbe "pokrila nezakonito ponašanje u lokalnim samoupravama, pre svega u Beogradu".

Podmićivanje: Jorgovanka Tabaković

"Državni revizor utvrdio je prekršaje (gradonačelnika Beograda Dragana) Dilasa koji je povećao plate zaposlenima mimo zakona i, umesto da država omogući revizoru da kazni počinioce takvih dela, Vlada donosi uredbu kojom vrši pravnu konvalidaciju krađe", rekla je Tabaković.

Ona je rekla da su plate povećane kako bi se potkupilo "određeno biračko telo" i da je najviše dobio grad Beograd koji je, kako je kazala, najveća glasačka jedinica u kojoj sadašnji gradonačelnik Dragan Đilas želi da pobedi po svaku cenu.

Tabaković je rekla da je Fiskalni savet Srbije već upozorio da uredba omogućava povišice zarada u lokalnim samoupravama veće nego što je predviđeno ovogodišnjim budžetom i da je najveće povećanje zarada predviđeno za zaposlene u organima teritorijalne autonomije i grada Beograda.

"Onaj ko duguje izvođačima radova nema prava da sebi poveća platu", kazala je ona.

Izmenu uredbe o koeficijentima za obračun plata u državnim organima Vlada Srbije usvojila je 30. decembra 2011. godine.

POVEZANE VESTI

Petak 17.02.2012. 15:50
Besplatna struja,povecanje plata.....bolje da naprave salter za kupovinu glasova ,zaokruzi za nas i evo ti koverta u dinarcicima (koji se stampaju pa ode kurs gore ,kao ovih dana)
Petak 17.02.2012. 18:37
У државним службама повишице а у приватном секрору смањење плата и откази .ЈАДНА ЈЕ ОВА ДРЖАВА
Petak 17.02.2012. 18:09
Dosadne predizborne poruke!
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
  • 2025 © - vesti online