Sreda 18. 3. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
5
Utorak 07.02.2012.
16:19
Beta A

Pomoćiću Kosovu da uđe u EU

Specijalni izaslanik Evropske unije na Kosovu Samuel Žbogar izjavio je danas da je zadatak Unije da jača prisustvo na Kosovu, kako bi Kosovu pomoglo "da postane što evropskije i da bude deo Evrope".

Tači se zahvalio na pomoći specijalnom izaslaniku EU Žbogaru
 

Posle prvog zvaničnog susreta sa premijerom Kosova Hašimom Tačijem, u svojstvu specijalnog izaslanika EU, Žbogar je ocenio da je ova godina za Kosovo započela izuzetno dobro - procesom vizne liberalizacije.

Tači je zahvalio na podršci koju je EU dala Kosovu kao i na Žbogarovoj ličnoj podršci napretku Kosova, miru, stabilnosti i dobrosusedskoj saradnji.

"Ova godina počela je procesom liberalizacije viza. Uslediće mnoge posete evropskih komesara, intenzivniji dijalozi o mnogim pitanjima između Kosova i EU. Nadam se da ćemo na kraju godine, kada Evropska komisija izradi izveštaj, videti značajna dostignuća, u oblasti trgovine, vladavine zakona, liberalizacije viza i mnoga druga pitanja na kojima treba da radimo", kazao je Žbogar.

Tači i Žbogar su razgovarali o narednom zajedničkom anagžovanju kosovskih i evropskih institucija, kako da se Kosovo približi evropskim strukturama, kako da se ispune svi neophodni demokratski kriterijumi neophodni za proces evropskih integracija.

Takođe bilo je reči o ostvarivanju sporazuma koji su postignuti u tehničkom dijalogu Kosova i Srbije pod pokroviteljstvom EU i uz podršku SAD.

Tači je izarazio duboko uverenje da će sa Žbogarom maksimalno raditi za dobrobit građana Kosova i dobrosusedsku saradnju, ističući da će za institucije Kosova biti dobrodošlo iskustvo koje Žbogar ima kao bivši ministar inostranih poslova Slovenije.

Tokom dana Žbogara je primila i predsednica Kosova Atifete Jahjaga.

Utorak 07.02.2012. 16:45
posle ove tvoje izjave vise ne bih kupio nista slovenacko pa da umirem!
Utorak 07.02.2012. 16:30
HAHAHAHAHA Ovi nas KAO PLASE, hehehe, Da ce Tachi pre u EU ,,,,pa da "OVI"pozure sa priznavanjem, A Turska nije jos "sazrela" hahaha
Utorak 07.02.2012. 16:40
ici cete vi u eu samo preko prokletija ...
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
  • 2026 © - vesti online