Ponedeljak 12. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
3
Sreda 11.01.2012.
15:27
Beta A

Priština odbacuje Tadićeve "četiri tačke"

Enver Hodžaj, ministar inostarnih poslova u prištinskoj vladi, ocenio je danas da je Ahtisarijev plan "najbolji okvir za integraciju Srba u tri opštine na severu Kosova". On je to rekao na konferenciji za novinare u Podgorici komentarišući četiri tačke koje je predsednik Srbije Boris Tadića naveo kao elemente koje buduće rešenje problema Kosmeta mora da sadrži.

Enver Hodžaj

Te četiri tačke podrazumevaju posebno rešenje za manastire Srpske pravoslavne crkve, posebne garancije za Srbe u enklavama, imovinu građana i države Srbije, i rešenje za sever Kosova.

"Ako možete naći plan u Evropi koji nekoj manjini daje više prava od prava Srba na Kosovu, bio bih veoma zainteresovan da ga pročitam", kazao je Hodžaj o Ahtisarijevom planu.

On se u Podgorici sastao sa predsendikom Crne Gore Filipom Vujanovićem, premijerom Igorom Lukšićem i šefom diplomatije Milanom Roćenom.

POVEZANE VESTI

Sreda 11.01.2012. 16:11
E moj Envere.. Da Bog da i vi dobili neke svoje Albance na jugu Albanije..
Sreda 11.01.2012. 16:20
Envere, evo vama Ahtisarijev plan, ako je tako dobar...
Sreda 11.01.2012. 21:42
Нормално је да Приштина не прихвата никакве предлоге Београда када ју је Београд признао као самосталну државу, де факто и де јуре.Једноставно Шиптари се понашају као свој у својој држави и не дозвољавају да им се ико са стране меша у унутрашње послове.Ненормално је то што наш Председник и даље мисли да Народ не види шта и како Власт у Србији ради и како се на мала врата одриче великог дела националног бића Срба.Није реч само о територији и грађевинама већ о историјском идентитету Срба који се поништава од стране Шиптара на Косову и Метохији.Опасно је по Србију погравање са темељима националног осећања јер то може да изазове врло опсану ерупцију револта.Хладне главе на иборима НЕ ДС-у и ЕУ
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
  • 2026 © - vesti online