Nedelja 8. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
1
Četvrtak 20.10.2011.
14:57
Beta A

Dežer: Nedopustiva situacija na Kosmetu

Šef Delegacije EU u Srbiji Vensan Dežer ocenjuje da je situacija na severu Kosova neodrživa i da je nedopustivo da već mesec dana ne postoji slobodan prolaz.

Vensan Dežer: Na Kosovu mora da postoji sloboda kretanja

On je rekao da je upravo mandat Kfora i Euleksa da osiguraju slobodu kretanja i da se nada će blokade biti uklonjene na miran način.  Dežer se nada da će u narednim nedeljama biti nastavljen dijalog Beograda i Prištine, nakon što se reši problem na severu Kosova.
 

Na pitanje da li srpske vlasti imaju kapcitet za rešavanje problema, Dežer je kazao da srpska vlada ima "određene instrumente" koji bi pomogli da se nađe pravo rešenje.

"Nadam se da mogu da ubede građane da barkade nisu rešenje", kazao je Dežer.

Upitan da li je srpska vlada odgovorna za situaciju na barikadama, šef Delegacije EU rekao je da je svako odgovoran, kada postoji problem koji nije rešavan godinama.

"Ako imate proces pristupanja EU ili prespektivu evropskih integracija ovaj problem mora da bude rešen. Ne možete samo da imate problem i da ga ostavite bez rešenja decenijama", rekao je Dežer.

Podsetimo, pripadnici Kfora počeli su jutros oko četiri sata akciju uklanjanja barikada kod administrativnog prelaza Brnjak. U toj akciji upotrebljen je i suzavac, kao i biber sprej, zbog čeka je nekoliko Srba zatražilo pomoć lekara.

Takođe, agencije prenose i da su prilikom uklanjanja barikada povređene 22 osobe, koje su zbrinuli lekari doma zdravlja Zubin Potok , kao i 8 pripadnika Kfora.

POVEZANE VESTI

Četvrtak 20.10.2011. 15:33
da nece mozda da srbija uvede sankije prema kosovu i metohiji (sopstvenoj drzavi zarad siptarskih terorista)
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
  • 2026 © - vesti online