Nedelja 16. 2. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
2
Petak 26.08.2011.
01:53
Vestionline A

Vrućina pokosila Beograđane

Hitna pomoć Beograda dostigla je rekord u broju dnevnih intervencija na javnim mestima zbog vrelog dana u kom su ljudi na ulicama doživljavali kolapse.

Ni ledena voda iz fontane ne pomaže

Hitna pomoć je u četvrtak intervenisala 70 puta na javnim mestima od sedam do 19 časova i to je najveći broj dnevnih javnih intervencija ove godine. U toj službi je večeras rečeno da su skoro svi izlasci na ulice bili povezani sa zdravstvenim problemima zbog velike vrućine, odnosno kolapsima, i naveli da je broj obavljenih intervencija "apsolutni rekord".

Prema rečima PR Hitne pomoći Nade Macure, Beograđani su kolabirali svuda, a dobar deo njih u bankama i poštama. U Kragujevcu su kolabirali građani starosti 20 do 35 godina, a u Nišu je bilo dosta poziva osoba sa hipertenzijom i problemima sa disajnim organima.

U Beogradu je u 19 časova izmereno 35 stepeni, a najviša dnevna temepratura je bila 39. Isto je izmereno u Leskovcu u podne, a sat kasnije i u Ćupriji, dok je po 38 stepeni bilo u Nišu, Kruševcu, Kragujevcu, Smederevskoj Palanci. 

"Neću u šetnju po ovoj vrelini! Bolje uđi u vodu da se zajedno igramo", mislio je ovaj pas 

Lekari savetuju unošenje dosta tečnosti i laganiju ishranu. Javno komunalno preduzeće "Beogradski vodovod i kanalizacija" će zbog izuzetno visokih temperatura koje su najavljene i za naredne dane udvostručiti broj cisterni sa pijaćom vodom u Beogradu.

Lokacije na kojima se cisterne nalaze su: Trg Republike, Zeleni venac, Trg Slavija, opština Novi Beograd, Banija i između Železničke i Autobuske stanice, a biće postavljene u periodu od 12 do 18 sati.

Prema najavama iz Hidrometeorološkog zavoda Srbije do nedelje 28. avgusta u većini mesta se očekuje veoma toplo vreme sa temperaturom znatno iznad proseka od 33 do 39 stepeni, ali već od danas za nekoliko stepeni nižom od jučerašnje.

POVEZANE VESTI

Petak 26.08.2011. 05:21
Udavi ga ! molim te daaaviii jos ga gurni jaaaceeee
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
  • 2025 © - vesti online