Subota 4. 4. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
1
Sreda 27.07.2011.
17:34
J. L. Petković - Vesti A

Južno od Ibra pojačane policijske kontrole

U srpskim sredinama južno od Ibra pojačane su policijske kontrole. Saobraćajna policija zaustavlja sva vozila za koje posumnja da su srpska. Kroz srpska mesta su česte patrole KPS-a koja prolaze da upaljenim rotacionima svetlima. Sve to izaziva nelagodnost i doprinosi podizanju napetosti u srpskim sredinama na centralnom Kosovu, kaže za ''Vestionline“ Ranđel Nojkić, član predsedništva i predsednik pokrajinskog odbora SPO.

Podvlačeći da sve što se dešava na severu Kosova, uvek se odrazi na život Srba u ostatku pokrajine, Nojkić očekuje da će stanje ''tenzije i napetosti“ još potrajati.

Potrajaće napetost i tenzija: Ranđel Nojkić


- Mislim da će ovakva sitaucija biti narednih dana, naročito posle ubistva policajca, jer on nije bio bilo ko, već jedan od komandanata specijalnih jedinica. Puno je i glasina koje podižu tenziju, i zato se nadam da će se situacija uskoro smiriti i da se se uspostaviti normalan saobraćaj, dodaje on.

Gubitnički potez Prištine


- Represijom pokušavaju da reše probleme, a sve zato što se Priština oseća gubitnikom u procesu pregovora sa Beogradom, i na ovaj način žele da ih prekinu. Na Beogradu je da napravi mudre poteze i zahteva nastavak dijaloga. Dobro je što su na KiM došli i Ministar za Kosovo i Metohiju Goran Bogdanović i šef pregovaračkog tima Borko Stefanović. Oni pomažu da se tenzije spuste, kaže on.


Nojkić kaže i da je ''jasno da se je ovaj potez kosovskih vlasti napravljen sa ciljem da se smanji broj Srba na KiM, naročito u centralnom delu“. On smatra i da iza ovakvih poteza Hašima Tačija stoji deo međunarodne zajednice.


- Čitav dan ambasadori država koje su priznale nezavisnost Kosova šalju jasnu poruku. SAD traže reciprocitet i opravdavaju poteze kosovskih vlasti, dok se sličan stav čuo i od Francuske.

Sreda 27.07.2011. 21:09
E da je sada premudri Miloš Obrenović on bi te šipce nadmudrio.
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
  • 2026 © - vesti online