Nedelja 25. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
4
Utorak 19.04.2011.
09:49
Srna A

"Zbog Nikolića Srbija možda ne dobije status kandidata"

Zbog krize izazvane štrajkom lidera Srpske napredne stranke Tomislava Nikolića, može se dogoditi da Srbija u decembru ne dobije status kandidata za EU, smatra beogradski pravnik Slobodan Vučetić.

Tomislav Nikolić se odlučio na poslednji korak kako bi nagovorio vlast da raspišu izbore
 

Vučetić, koji je i nekadašnji predsednik Ustavnog suda Srbije, upozorio je da vlast ne sme dozvoliti da se kriza izazvana Nikolićevim štrajkom nastavi i eskalira.

"Vlast ima racionalne razloge kad datum izbora povezuje s dobijanjem statusa kandidata", rekao je Vučetić za novosadski "Dnevnik".

Prema njegovom mišljenju, to što SNS najavljuje sve masovnije štrajkove glađu i žeđu predstavlja za Srbiju i savremenu Evropu "nečuven metod ucena zbog partijskog interesa".

"To je ucena celog naroda, države. Ozbiljno sam zabrinut zbog toga jer vidim da je reč o velikom inatu jedne velike partije koja je veoma žedna i željna vlasti, i pošto nisu uspeli da isposluju vanredne izbore mitinzima i zahtevima, opredelili su se za veoma opasan metod", dodao je Vučetić.

Tomislav Nikolić već četvrti dan štrajkuje glađu i žeđu nastojeći tako da se izbori za raspisivanje vanrednih izbora u Srbiji.

POVEZANE VESTI

Utorak 19.04.2011. 09:56
"Zbog Nikolića Srbija možda ne dobije status kandidata" --------------------------------------------- Европо дакле, ил нас примај ил се распадај, само да не слушамо и даље ове евро талибане како слине о статусу кандидата, европском путу, интеграцијама, вредностима и иним европским свирањима кур.у.... Ако Бога знаш!
Utorak 19.04.2011. 09:59
Nervoza je jer se Šešelj vraća, šta se dotle uradi, uradilo se u trgovini sa Tadićem o podeli fotelja i funkcija. Kada vojvoda dođe onda ima pravo i on kao Vesna Pešić da viče ako se ne sklone sa vlasti "radiće Rumunski metod" istom merom, javno, humano i demokratski. Uvek se sa vlasti odlazi onako kako se i došlo na vlast, tu greške nema.
Utorak 19.04.2011. 11:27
ПОРУКА ЗА ДИКТАТОРА! СПАСИ СРБИЈУ И УБИЈ СЕ ШИПТАРЕ БОРИСЕ!
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
  • 2026 © - vesti online