Ponedeljak 8. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
4
Petak 25.02.2011.
04:08
Blic A

Zukorliću oduzeti poluge moći

U Sandžaku je na delu jedna vrsta organizovanog kriminala, a institucije moraju kažnjavati sve ono što izlazi iz okvira jedne verske zajednice. Država je na potezu i Muameru Zukorliću se moraju oduzeti poluge moći i novca kojima kontroliše, ali i zastrašuje građane u Sandžaku, poručuje Aida Ćorović, direktorka nevladine organizacije “Urban-in”, kojoj je zbog pretnji, koje je dobila pre dva dana, dodeljena policijska zaštita.

Aida Ćorović: U Sandžaku organizovani kriminal
 

Jedini uzrok problema u Sandžaku nije samo muftija Muamer Zukorlić, već krivicu snose i institucije, koje dugi niz godina ne preduzimaju ništa, pa ni ono što su po zakonu obavezne. Ćorovićeva ističe da je slučaj Zukorlić i sve što ga prati posledica činjenice da je država gurala probleme pod tepih.

Ona dodaje da država donekle izbegava bavljenje verskom zajednicom jer je to klizav teren i poručuje da nije reč o verskom pitanju, već o Zukorlićevom preduzeću koje se naziva Islamska zajednica.
 

"Situacija u Sandžaku može da se razvija samo u dva pravca: razrešenje ili pogoršanje. Sada je država na potezu i mora da pokaže i mudrost i znanje da rešava stvari. Šta se događa s krivičnim prijavama koje imaju Zukorlićevi telohranitelji? Ni to se ne procesuira, a oni lome i tuku ljude u Novom Pazaru. Zauzeo je pola gradskog trga, međutim, njemu islamski univerzitet uopšte i nije cilj, već uzima u kešu ogromne sume u evrima od studenata koji ne smeju ni da kažu šta misle. On pod maskom verske priče pokušava da uzurpira i spomenike kulture. I sve se to zataškava jer je posredi versko pitanje, ali ovaj problem nije versko pitanje i zato institucije moraju da reaguju", ističe Aida Ćorović.

Ona navodi da se zazire od problema koje Zukorlić može da izazove.

"To je sada pat-pozicija, u kojoj treba zaista mnogo saradnje državnih institucija sa svima iz lokalne samouprave, nevladinog sektora, sindikata", ističe Ćorovićeva.

Ona ocenjuje da Zukorliću odgovara da država bude nestabilna i neodlučna, a građani uplašeni i siromašni.

POVEZANE VESTI

Petak 25.02.2011. 06:51
Nije on jedini koji koristi verska osecanja naroda da sa njima manipulise,naravno u svoju licnu korist. Krije se iza vere i drzave Srbije koja je neodlucna i ne preduzima nista povodom bezakonja prefriganca. Takvi navuku na zlo mnogo naroda,i uvek se izvuku,sa lovom. Posteni kao Aida su mu trn u oku,kao i svi normalni koji zele mirno da zive u zemlji Srbiji u kojoj su rodjeni,zajedno sa ostalim narodima.
Petak 25.02.2011. 12:09
Svaka cast Aidi,divim se njenim recima i na hrabrosti,koju je iskazala,dobro je sto ima policijsku zastitu,slazem se sa svim sto je rekla Aida,jer njemu nije cilj mir,nego unosenje nemira u medju ljude,a sve po direktivi,onog vodje iz Sarajeva,koji je majstor za dolivanje vatre,koji je u najvecoj meri,jedan od podstrekaca rata u Bih,jer je njegova deviza,da sto vise mrzis Srbe,to si veci Musliman,a tu spada i silajdzic (izetbegovic dok je bio ziv,pre njega)i njemu slicni,dokaz za to je,da njega vide,kao zamenu za cerica,sto je tragedija za islam,a kakvo on znanje, ima iz islama, u islamu ima fundmentalista, ali generalno je miroljubiva religija, sto potvrdjuju Aida i Muftija Jusufspahic!
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
  • 2025 © - vesti online