Nemačka drhti od kasapina
Nemačku je ponovo potresao zločin koji je se povezuje sa mračnom stranom interneta, takozvanim darknetom.
Marsel Hese (19) iz Hernea u Severnoj Rajni Vestfaliji osumnjičen je da je ubio devetogodišnjeg Džejdena, dečaka s kojim je bio komšija i čije su kuće bile naslonjene zid o zid.
Dečaka je u lokvi krvi u podrumu komšijske kuće našao očuh Paskal R. (34), a devetogodišnjak je izboden sa više od 40 uboda nožem!
Kako su za "Bild" ispričali roditelji ubijenog Džejdedna, dok su oni bili u kupovini Džejden je sa dvojicom polubraće ostao kod kuće.
Apel građanima
Nemačka policija saopštila je da se za osumnjičenim intenzivno traga u Rurskoj oblasti. Marsel je opisan kao mladić visok 175 centimetara, veoma mršav, s naočarima i kratkom plavom kosom. Građanima je upućen apel da obavezno pozovu policiju ukoliko vide osumnjičenog i da nikako ne kontaktiraju s njim.
U to vreme Marsel pozvonio na vrata i zamolio mališana da mu pomogne da postavi merdevine.
Ne sluteći ništa, Džejden je otišao da pomogne komšiji, a roditelji su iste večeri, tragajući za dečakom, naišli na jeziv prizor.
Mediji pišu da su se Marselovi roditelji pre izvesnog vremena preselili u Gelzenkirhen, ali je Marsel ostao da živi sam u kući i potpuno izolovano od drugih.
Čak je i njegova sestra priznala jednom prilikom Džejdenovim roditeljima da je njen brat pravi "psihopata"!
Osumnjičeni za ubistvo dečaka se i dalje nalazi u bekstvu, a policija sada strahuje da je ovaj poremećeni zavisnik od darkneta počinio novi zločin!
- Osoba koja se izdaje za ubicu dečaka javila se u utorak preko četa sa tekstom sledeće sadržine: "Posekao sam ruku dok sam savladao zver od 120 kilograma. Ona je pružila više otpora nego dečak. Izvukao sam iz nje podatke za banku, računar i telefon, pa zato ne mogu da objavim njeno ime" - preneli su mediji reči izvora iz nemačke policije.
Osumnjičeni Marsel Hese je trenirao borbene sportove, a nije saopšteno da li je naoružan.
Šta je darknet?
Darknet je skrivena strana interneta, mesto gde zakoni ne važe i gde je svaki korisnik anoniman.
To je mesto kriminalaca, ubica, ljudi nečasnih namera.
Pri svakodnevnom surfovanju internetom, svaki put kada se upiše neki pojam u pretraživač sve što je upisano ostaje zabeleženo na serveru, a korisnik može biti identifikovan putem korisničke IP adrese.
Pročitajte još:
* Ova pitanja otkrivaju da li ste psihopata
* Doktor psihopata: Opužili ga za dva ubistva, a onda je priznao još goru stvar
Internet se nadzire i mi nismo anonimni, ali kod darkneta stvari funkcionišu drugačije.
Njegova glavna ideja jeste da sačuva korisnikovu anonimnost.
Darknet je koncept koji bi mogao da se nazove "paralelnom mrežom".
Nudi internet stranice koje nisu dostupne svima, a uključuje skup računara, međusobno povezanih kako bi stvorili zajedničku mrežu.
Ovde je svaki računar ujedno i server, a sve informacije su kodirane, pa čak i kod prenosa podataka između računara darkneta.
Za pristup toj mreži i njenim uslugama korisnik na svom kompjuteru mora da ima instaliran poseban softver, a najčešće je reč o Toru, besplatnom softveru koji pomaže korisniku da zaštiti svoje podatke.
Glavna ideja je da korisnikovi podaci zaobiđu različite filtere tako što se uvek šalju na tri slučajno odabrana računara u darknet mreži.
Na taj način svaki podatak triput dobija novu adresu pošiljaoca zbog čega je nemoguće otkriti gde je izvor.
Darknet tako nudi digitalni sadržaj koji postoji, ali se ne zna gde je zapravo smešten i ko je njegov domaćin!