Nedelja 1. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
1
Sreda 15.10.2014.
14:06
Blic A

Dileri droge sveštenika koristili kao zaštitu od policije

Viši tužilac u Kragujevcu podigao je optužnicu protiv Albanca Dina Fatmira (52) iz Peći i Vuksana Gojkovića (32) iz Kline, jer su švercovali ogromne količine marihuane s Kosova i Metohije u Beograd.

Sveštenika prevozili u automobilu punom marihuane (Foto: Ilustracija)
 

Oko 100 kilograma presovane hibridne marihuane bilo je spakovano u pod kombija koji je iz Kline ka Beogradu vozio Vuksan Gojković. Droga, vredna oko 120.000 evra, bila je spakovana u 94 paketa i sakrivena u specijalno napravljen sanduk ispod vozila, koje je bilo obeleženo probnim registracijama.

- Drogu je nabavio Dino Fatmir od nepoznatog kupca s Kosova i Metohije, sakrio je u kombi i ugovorio prodaju nadomak Beograda. Vuksana Gojkovića je unajmio kao kurira i za vožnju kombija od Kline do Beograda mu platio 200 evra - stoji u optužnici.

Dino Fatmir

Dino Fatmir policiji je poznat kao najveći preprodavac marihuane u Srbiji. kupuje je u Albaniji, pa preko Kosova i Metohije dovozi u Beograd i Novi Sad. dovođen je i u vezu sa švercom droge preko srbije u zemlje EU.

Gojković je znao šta vozi ka Beogradu i slušao je detaljne instrukcije Fatmira, koji mu je u ovom poslu bio šef. Fatmir je rekao Gojkoviću da će ispred njega voziti “ford fijestu“ i da će mu javljati gde su policijske patrole.

- Kada su prošli kroz Gračanicu stopirao ih je pravoslavni sveštenik. Gojković je zaustavio kombi i povezao sveštenika iako je znao da u njemu švercuje 100 kilograma droge.

Sveštenik je kao suvozač švercerima bio odlično pokriće, jer su mislili da će ih tako srpska policija poštedeti detaljne kontrole - kaže naš izvor.

Srpska policija, međutim, švercerima je napravila zasedu i uhapsila ih na Ibarskoj magistrali kod benzinske stanice “Kneževina“, gde je Fatmir ugovorio prodaju marihuane. Njih dvojicu, nakon podizanja optužnice, čeka suđenje pred Višim sudom u Kragujevcu.

POVEZANE VESTI

Sreda 15.10.2014. 14:04
Vuksane govedooo , a sipac zamo da je gnjida !!?
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
  • 2026 © - vesti online