Četvrtak 5. 3. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Ponedeljak 28.12.2009.
11:24
Vestionline, Bild. de A

Šok u Africi: Pola čovek, pola koza!

Jedna koza u Zimbabveu ojarila je biće koje podseća na čoveka, ali ipak nije ljudskog porekla, preneli su afrički mediji, objavljujući šokantne fotografije. Šta je zapravo ovo biće? Naučnici nisu pronašli odgovor na ovo pitanje.

Stvorenje, koje je umrlo jedan sat nakon rođenja, imalo je ogromnu glavu i lice koje je na užas svih prisutnih podsećalo na lice bebe. Na telu, vrat i ramena su podsećala na one kod ljudi koji imaju poremećaje u rastu, ali su noge bile kozje i naravno, rep.

Zastrašujuće biće je otkiveno u selu Maboleni, u kome se i dalje obavljaju duhovni rituali i u kome svi veruju u duhove. Ono je spaljeno da bi se sprečila kletva, jer je za stanovnike tog sela ono značilo veliko zlo.

Trenutni guverner Jason Mahaja (56) uveren je da je biće rezultat sodomije:
"Neki uvrnuti čovek je za ovo odgovoran", rekao je on.

Ipak, doktori i naučnici smatraju da je ova njegova tvrdnja potpuno nemoguća.

Jedan poznati doktor je za nemački časopis "Bild" proučavao slike koje su napravljene pre nego što je stvorenje spaljeno.

Njegovo mišljenje je: Mladunče je bolovalo od hidrocefalusa, pa su mu se zbog bolesti razvili nenormalno velika glava, brada, nos, uši i drugi delovi tela. 

Ipak, usled nedostatka dokaza, sve teorije su ostale nagađanja, a samo fotografije svedoče o ovom misterioznom događaju.

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
jarac21. 12. - 21. 1.
Od vas se očekuje da ostvarite neku zapaženu ulogu u poslovnim susretima. To što okolina veruje u vaše sposobnosti predstavlja dovoljan povod, da pružite svoj maksimum u onoj oblasti za koju imate najviše interesovanja ili afiniteta. Važno je da vas neko posmatra toplim pogledom i danas ćete biti zadovoljni.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
  • 2026 © - vesti online