Petak 26. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
1
Subota 17.09.2011.
16:38
Beta A

"Tužilac Živković priznao da je kršio zakon"

Advokat Miljkan Karličić izjavio je da će tražiti razrešenje zamenika tužioca za organizovani kriminal Branislava Žikovića zbog nedostojnosti, jer je u postupku protiv "stečajne mafije" instruirao svedoka pokazavši mu pre suđenja iskaz ranije saslušanog drugog svedoka.

Specijalni sud u Beogradu, mesto na kojem se otkriva način rada "stečajne mafije"
 

"To je drastično kršenje Zakonika o krivičnom postupku (ZKP). Sud u pritvoru drži ljude i po nekoliko godina samo zato da ne bi uticali na svedoke, a ovde je tužliac, po vlastitom priznanju, nesaslušanom svedoku dao iskaz saslušanog suprotsavljenog svedoka iako na to po ZKP nije imao pravo, šsto je notoran primer nezakonitog i nepravednog postupanja", rekao je Karličić.


Karličić, koji u postupku protiv "stečajne mafije" brani okrivljenog Miljka Živojinovića, rekao je da je svedok Risto Lekić na suđenju pred Specijalnim sudom priznao da mu je Živković nekoliko dana pre suđenja dostavio transkript svedočenja Živojinovićevog oca, glumca Velimira Bate Živojinovića.


"To je mega-skandal i preko toga mi branioci nećemo moći da pređemo i, iako su specijalni tužilac i sud odbili zahtev za izuzeće Živkovića, obratićemo se republičkom tužiocu, Ustavnom sudu, Državnom veću tužilaca, Ministarstvu pravde i Odboru za pravosuđe Skupštine Srbije sa predlogom za njegovo razrešenje i eventualni disciplinski postupak zbog ovog opasnog pravosudnog incidenta", rekao je Karličić.


Odveo Miljka na gliser u Crnoj Gori

Svedok Risto Lekić, bivši inspektor SBPOK-a, potvrdio je pred Specijalnim sudom navode odbrane da je odveo Miljka Živojinovića na gliser u Crnoj Gori i da su odlazili u stan njegovog oca Velimira Bate Živojinovića.


Lekić je potvrdio da su Miljka Živojinovića odveli u SBPOK na razgovor sa zamenikom tužioca Branislavom Živkovićem i da o tom razgovoru nije sačinjena službena beleška, a naveo je i da je Miljko Živojinović "hteo da se baci sa stene u Crnoj Gori".


Karličić je rekao i da će sud od policije tražiti službene beleške o postupanju Lekića u tom slučaju, a advokati su zatražili i suočenje Velimira Bate Živojinovića i Lekića.


Živojinović je ranije tvrdio da je Lekić od njega pokušao da iznudi iskaz na osnovu kojeg je kasnije zasnovana optužnica, kao i da su mu iznudili 30.000 evra. Protiv Miljka Živojinovića postupak je razdvojen i njemu se pred Višim sudom u Beogradu sudi za mito.

"Stečajna mafija"

U procesu protiv "stečajne mafije" optuženo je 33 ljudi, koji se terete za zloupotrebe u stečajnim postupcima u vrednosti od 50 miliona evra, počinjene od 2003. godine do 2006. godine.

Kao organizatori grupe optuženi su bivši predsednik Trgovinskog suda u Beogradu Goran Kljajević, bivši direktor C marketa Slobodan Radulović, koji je u bekstvu, suvlasnik firme Ekoprodukt Milinko Brašnjović, čiji se brat Miko Brašnjović ubio u zatvoru, biznismen Sekula Pjevčević i bivša direktorka Poštanske štedionice Jelica Živković.

POVEZANE VESTI

Sreda 26.10.2011. 10:10
nagodba.
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
jarac21. 12. - 21. 1.
Od vas se očekuje da ostvarite neku zapaženu ulogu u poslovnim susretima. To što okolina veruje u vaše sposobnosti predstavlja dovoljan povod, da pružite svoj maksimum u onoj oblasti za koju imate najviše interesovanja ili afiniteta. Važno je da vas neko posmatra toplim pogledom i danas ćete biti zadovoljni.
  • 2025 © - vesti online