Četvrtak 25. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Sreda 25.11.2009.
16:06
Vestionline A

Rodić nije saslušan zbog zdravstvenog stanja

Vlasnik nekoliko beogradskih listova Radosav Rodić zbog hitne lekarske intervencije nije u sredu saslušan u Prvom opštinskom sudu u Beogradu, gde je trebalo da iznese odbranu pred istražnim sudijom zbog sumnje da je utajio porez.

Radosav Rodić, arhivska fotografija

Portparol i sudija tog suda Zoran Šešić rekao je da Rodić nije priveden na saslušanje u Palatu pravde, pošto je u petak imao operaciju i nije bio u mogućnosti da iznese odbranu pred istražnim sudijom.


Sledeći termin za saslušanje biće određen pošto sud dobije obaveštenje od bolnice da je Rodićevo zdravstveno stanje bolje, dodao je Šešić.


Rodiću je inače odlukom Okružnog suda u Beogradu ranije određen pritvor a on se sada nalazi na lečenju u specijalnoj zatvorskoj bolnici.


Prvo opštinsko tužilaštvo zateva istragu protiv njega zbog sumnje da je utajio porez i oštetio državu za više od 203 miliona dinara.


Rodić treba pred istražnim sudijom da iznese odbranu povodom zahteva Prvog opštinskog tužilaštva da se protiv njega sprovede istraga zbog sumnje da je izbegavao plaćanja poreza na promet u iznosu od 115,3 miliona dinara i poreza na dohodak građana 88 miliona dinara.


Ovaj zahtev podnet je na osnovu krivične prijave koju je podnela Poreska policija. Za utaju poreza zaprećena je kazna do osam godina zatvora.


Rodić se od 27. oktobra nalazi u pritvoru.


Okružni sud u Beogradu protiv njega i još troje osumnjičenih - Vekomira Joksimovića, Slavoljuba Kačarevića i Snežane Jerinić, vodi istragu zbog sumnje da su izvršili krivicno delo zloupotreba službenog položaja, za šta im preti od dve do 12 godina zatvora.

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
  • 2025 © - vesti online