Ponedeljak 8. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Ponedeljak 13.09.2010.
23:39
Mondo A

Odbornik iz RS otet u Beogradu?

Odbornik Laza Vidaković u Skupštini opštine Osmaci u Republici Srpskoj optužio je večeras načelnika te opštine da je organizovao njegovu otmicu. Vidaković iz "Naše stranke" je ispričao da je otet 1. septembra pošto nije pristao na ponudu Branislava Boškovića da bude potpredsednik skupštine te opštine kod Zvornika, i da pristupi većini koja podržava načelnika.

Vidaković tvrdi da je otet da ne bi prisustvovao sednici Skupštine opštine

On kaže da je 12 dana bio zatočen na nepoznatoj lokaciji u blizini Beograda, a da je juče, iskoristivši odsustvo dvojice otmičara, skočio sa terase i pobegao.

"Bio sam u okolini Beograda. Uspeo sam da dođem do pruge. Vozom sam otišao za Novi Sad, pa dalje za Sremsku Kamenicu, Šabac... Nisam imao telefon. Čim sam otet prvo su mi oduzeli telefon", ispričao je Vidaković.

On je kazao da je izjavu o svojoj otmici dao policiji u Osmacima.

Vidaković tvrdi da je otet da ne bi prisustvovao sednici Skupštine opštine, jer je njegov glas bio odlučujući da opozicione stranke imaju većinu.

"Ovo je sve urađeno sa ciljem da se blokira Skupština, da nemamo većinu i da bi on i dalje ostao načelnik, iako je na referendumu izglasan njegov opoziv", kazao je Vidaković bijeljinskoj "BN televiziji".

Načelnik opštine Osmaci Branislav Bošković, iz Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD), na referendumu održanom 8. avgusta nije dobio poverenje građana, ali će ostati na toj funkciji dok Centralna izborna komisija (CIK) BiH ne overi rezultate referenduma.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
  • 2025 © - vesti online