Sreda 24. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Utorak 16.01.2018.
17:36
Vestionline, Blic rs A

Dodik pisao redakciji "Gardijana"

Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik uputio je pismo redakciji britanskog „Gardiana“ u kojem demantuje informacije iz teksta koji je objavljen pod naslovom „Ruski plaćenici podržavaju separatiste bosanskih Srba“, potvrđeno je “EuroBlicu”.

Tanjug
Milorad Dodik

- Plaćenici obučeni od strane Rusa pomažu formiranje paravojne jedinice za podršku srpskih separatističkih lidera u Bosni, preneo je ranije "Gardijan", pozivajući se na sarajevski list "Žurnal".

Tu informaciju je, prenosi dalje britanski list, “potvrdio i ministar bezbednosti Bosne, a stiže u vreme kada je Zapad zabrinut zbog ruskih napora da destabilizuju Balkan i zaustave priključivanje regiona NATO paktu".

Dodik u ovom pismu oprgava ove tvrdnje istovremeno iskazujući „zabrinutost da novina s takvom reputacijom citira jedan sarajevski portal bez provere i traženja komentara od vlasti RS  dodajući da ovakvo pisanje može narušiti stabilnost u BiH.

- Ništa nije vredno što govori gospodin Mektić, koji ne dostavlja nikakav dokaz za viđenja koja su navedena u tom članku. Ministar unutrašnjih poslova RS će odmah delovati čim mu se dostave bilo kakvi dokazi paravojnom delovanju u RS – navodi se u reagovanju predsednika RS.

Dodik u ovom pismu navodi da ovakve informacije skreću pažnju s drugih bezbednosnih izazova i to „prisustvo džihadističkih boraca u BIH, povećanje boraca koji su se borili na strani ISIL i vratili u BiH, te nelegalni kanali novca koji ugrožavaju stabilnost i bezbednost RS“.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
  • 2025 © - vesti online