Ponedeljak 22. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
1
Ponedeljak 21.11.2016.
22:02
Tanjug, Vestionline A

Dodik: BiH će morati da reaguje ili je neće biti

Dejtonski mirovni sporazum godinama je raspakivan nasiljem visokih predstavnika u BiH, poručio je predsednik Srpske Milorad Dodik.

Tanjug
Dodik: Potrebno je srpsko jedinstvo

- U BiH se mora vratiti praksa da se sve odluke donose uz saglasnost oba entiteta, kako piše u Ustavu. Jedino tako ćemo se približiti onome što Dejton izvorno i jeste - smatra Dodik.

Na 21. godišnjicu potpisivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma, Dodik je poručio da je potrebno da se stvori jedinstvo političkih snaga u Srpskoj, prenosi RTRS.

Da bi se sprečilo preglasavanje i dalje menjanje sporazuma, potrebno je srpsko jedinstvo, kaže predsednik Republike Srpske.

- Pozivam sve partije iz Srpske da se raščiste sve nepravde iz prošlosti i u narednoj godini da se okupimo i definišemo politike koje će na dnevni red u BiH staviti upravo nepravde nanesene Srpskoj. BiH će morati da reaguje ili je neće biti - izjavio je Dodik.

RTRS navodi da je odnos prema sklapanju mira u BiH različit u dva entiteta. Navodi se da je u Republici Srpskoj dan potpisivanja Dejtonskog sporazuma neradni dan, a da se u Federaciji proglašenje mira u BiH ne obeležava.
 

POVEZANE VESTI

Ponedeljak 21.11.2016. 22:23
Sa srpskim neprijatljima nikad vise!
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
  • 2025 © - vesti online