Nedelja 16. 2. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
1
Petak 18.06.2010.
10:40
Srna A

Sarajevo diže spomenik papi, Bošnjaci prete rušenjem

Spomenik papi Jovanu Pavlu II biće postavljen ispred sarajevske katedrale Srca Isusova, rekao je profesor Katoličkog bogoslovskog fakulteta u Sarajevu Mato Zovkić. On dodaje da će se spomenik podići i pored pretnji nekih Bošnjaka da će ga srušiti.

Katedrala ispred koje treba da se podigne spomenik papi

Komentarišući negodovanja nekih Bošnjaka zbog najavljenog postavljenja spomenika, Zovkić je rekao da je to njihovo demokratsko pravo da kažu ono što žele.

"Ti vikači su iskoristili svoje demokratsko pravo da izraze svoje neslaganje, ali stvari idu dalje i spomenik papi će biti postavljen", istakao je Zovkić za sarajevsko "Oslobođenje".

On kaže da se postavljenjem spomenika želi trajno podsećati na poruku dijaloga koju je papa Jovan Pavle II prenosio među građanima Sarajeva i BiH.

Zovkić je podsetio da danas u Sarajevu živi 90 odsto Bošnjaka, a da su se Srbi i Hrvati iselili iz ovog grada.

U Sarajevu je u ponedjeljak, 14. juna, održana javna rasprava o podizanju spomenika papi, tokom koje je određen broj građana pretio da će biti srušen.

POVEZANE VESTI

Subota 19.06.2010. 12:06
Kako to sad kad tako zvani Bosnjaci kazu da su za suzivot sa ostala dva konstitutativna naroda? Sto onda lazete sami sebi i celom svetu? Ako ste za suzivot onda postujte ostale vece i narode.. Sramota ste od naroda..
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
  • 2025 © - vesti online