Četvrtak 26. 3. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Petak 12.08.2016.
16:43
Srna A

CG: Lažnim bolovanjima ojadila državu za više 4.500 evra

Crnogorska policija podnela je krivičnu prijavu Osnovnom državnom tužilaštvu u Bijelom Polju protiv lekara specijaliste u Domu zdravlja u ovom gradu čiji su inicijali M. M. K. (53). Ona se sumnjiči da je oštetila državni budžet za iznos od 4.541 evro na osnovu izdavanja potvrda o lažnom bolovanju.

pixabay.com
 

Iz crnogorske Uprave policije saopšteno je da kriminalistička obrada upućuje na sumnju da je M. M. K u svojstvu izabranog lekara u Domu zdravlja u Bijelom Polju 2015. i 2016. godine sačinila šest izveštaja za obračun naknade zarada za vreme privremene sprečenosti za rad (doznake za bolovanje).

Sumnja se da je ona sačinila i dve potvrde o opravdanom odusustvu sa posla pacijentkinji V. M. B, koja neprekidno boravi u inostranstvu od maja prošle godine do danas.

- Osumnjičena M. M. K. je time, kako se sumnja, ovom licu pribavila protivpravnu imovinsku korist na ime isplaćenog bolovanja i uplaćenih poreza i doprinosa u iznosu od 4.541 evro, na štetu budžeta Crne Gore - navode iz policije.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
  • 2026 © - vesti online