Sreda 1. 4. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
1
Utorak 24.11.2015.
12:16
Tanjug A

Komplikuje se situacija u Hrvatskoj: Most se podelio, Karamarko izvisio

Nakon što je bivši Mostovac Drago Prgomet formirao novu stranku HRID i sa sobom poveo još dve zastupnice, situacija se dodatno zakomplikovala za lidera HDZ-a Tomislava Karamarka, koji i sa Mostom gubi većinu, a da bi to nadomestio mora pridobiti neke manje stranke.

Reuters
Izborno slavlje prošlo, tek sada predstoje problemi: Tomislav Karamarko

HDZ-ovih 59 mandata, koliko je osvojio s koalicijskim partnerima, i Mostovih 16 čini 75, a za većinu u Saboru potreban je jedan mandat više - 76.

Da stvar po Karamarka bude još gora još je jedan zastupnik Mosta odlučno ustvrdio da s HDZ-om neće u koaliciju ni po koju cenu, a reč je o primoštenskom načelniku Stipu Petrini koji je HDZ nazvao četnicima i nacistima i rekao da mu želudac ne dozvoljava saradnju s takvima.

Osim njega, objavio je zagrebački portal Index.hr, u kuloarima se spominje da bi Most uskoro mogao da ostane bez još dvoje zastupnika.

Čim se doznalo da Drago Prgomet odvodi još dve zastupnice u HDZ-u su se dali u potragu za zastupnicima manjina koje bi mogli da privole da pređu na njihovu stranu.

POVEZANE VESTI

Sreda 25.11.2015. 11:44
Pa vi u HR nemate ni neki portal, našli ste se ovdje da raspravljate o Petrinji, HDZ, ili ovim iz SPD-a ? Svi misle na svoju gu/zicu, niko na narod, kao i kod drugih novonastalih državica, nema ni jednog lidera, koji misli na boljitak države i dostojanstvo građana ! Svi i svugdje su ista g...vna !
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
  • 2026 © - vesti online