Dokazi o zločinima nad Srbima u Sisku
Zagrebački novinar i urednik istraživačkog portala "Necenzurirano" Domagoj Margetić dao je srpskom Tužilaštvu za ratne zločine iskaz i predao relevantnu dokumentaciju o svom istraživanju u "slučaju Sisak" iz 1991. i 1992. godine o ratnom zločinu nad 611 Srba, uglavnom civila, na području grada Siska, a za koje do danas u Hrvatskoj niko nije procesuiran.
Margetić je srpskom tužilaštvu u Beogradu predao sve dokumente do kojih je došao tokom višegodišnjeg novinarskog istraživanja ratnih zločina u Sisku.
U Službenoj belešci srpskog Tužilaštva za ratne zločine u Beogradu od 20. aprila navodi se da je Margetić izjavio da poseduje relevantnu dokumentaciju koja se odnosi na ratne zločine koje su izvršile oružane formacije Republike Hrvatske na štetu pripadnika JNA i civilnog stanovništva na širem području Siska tokom 1991. i 1992. godine, do koje je došao istraživačkim radom kao novinar.
"Kao dokaz svojih tvrdnji, Margetić je priložio krivičnu prijavu podnetu protiv više osoba, zbog krivičnog dela iz člana 120. stav 1. Krivičnog zakona Hrvatske, koju je podnela zajednica Srba u Hrvatskoj 27. aprila 2007. godine, Izveštaj SIS-a Ministarstva obrane Republike Hrvatske od 4. jula 1996., informaciju ovog organa od 26. oktobra `92. godine, sa pratećom dokumentacijom koja se odnosi na delovanje 'Handžar divizije'", navodi se u zabelešci koju prenosi portal "Necenzurirano".
Prema Margetićevom saznanju, vojna jedinica pod nazivom "Handžar divizija", koju su činili Bošnjaci i Hrvati, delovala je u sastavu oružanih snaga Hrvatske i kao takva morala se pridržavati pravila međunarodnog humanitarnog prava.
"U jednom periodu, zajedno sa ostalim formacijama oružanih snaga Hrvatske, ova divizija je delovala i na teritoriji BiH gde su, takođe, na osnovu informacija koje je dobio, pripadnici te jedinice činili zločine", navodi se u Službenoj zabelešci o iskazu i dokazima koje je srpskom Tužilaštvu za ratne zločine predao Margetić.