Ponedeljak 12. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Nedelja 28.02.2010.
18:02
Tanjug A

Nikšićki rudari radikalizuju štrajk

Rudari nikšićkih Boksita, koji već 11 dan protestuju u jami Biočki stan, pozvali su svoje porodice da im se danas u podne pridruže u zahtevu da smenjeni sindikalac Ranko Radulović napusti sindikalne prostorije.

Oko 60 rudara provelo je desetu noći u jami i njih su juče posetili ministri ekonomije Branko Vujović i rada i socijalnog staranja Sead Numanović.


Ni ministri, ni predsednik Odbora direktora Andrej Kuznjecov, koji je sa njima bio kod rudara, nisu mogli da obećaju isterivanje Radulovića, već su rudare uputili na redovnu, sudsku proceduru, što se ovima nije dopalo.


Televizija "Vijesti" je objavila da ministri i prvi čovek uprave nisu mogli da obećaju ni isplate otpremnina po kolektivnom ugovoru, ali su najavili mogućnost da će jamske kopače angažovati na površinskim kopovima i u tunelogradnji.


U međuvremenu dvojici rudara je pozlilo i oni su završili na bolničkom lečenju.
Rudari su ranije saopštili da su minirali ulaze u jamu gde se nalaze, a odstupanje Radulovića je uslov da napuste jamu i počnu pregovore o ostalim zahtevima, od kojih je ključni poštovanje kolektivnog ugovora.


Radulović uporno odbija da se povuče, čak i nakon što je Ministarstvo rada i socijalnog staranja prihvatilo da kao legitimnog prihvati novoizabranog sindikalnog vođu. On je juče izjavio da "mirno spava" i da mu je "čista savest", a za sadašnju situaciju je optužio desetak protestanata, koji su, kako je rekao, dužni milion, ne navodeći kome su i zašto dužni.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
jarac21. 12. - 21. 1.
Od vas se očekuje da ostvarite neku zapaženu ulogu u poslovnim susretima. To što okolina veruje u vaše sposobnosti predstavlja dovoljan povod, da pružite svoj maksimum u onoj oblasti za koju imate najviše interesovanja ili afiniteta. Važno je da vas neko posmatra toplim pogledom i danas ćete biti zadovoljni.
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
  • 2026 © - vesti online