Ponedeljak 20. 4. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Ponedeljak 08.02.2010.
13:24
Tanjug A

Soković i Šekularac neće biti izručeni Srbiji

Goran Soković i Dejan Šekularac ne mogu biti izručeni Srbiji jer ustavom Crne Gore nije predviđena ekstradicija njenih državljana, osim u slučajevima zločina protiv čovečnosti, izjavio je danas crnogorski ministar pravde Miraš Radović.

"Balkanski ratnik" u Pljevljama
Radović je rekao da su, što se ekstradicije tiče, ustavni propisi jasni, preneli su podgorički mediji.

"Podsećam da smo, prilikom zaključivanja međunarodnih ugovora, kandidovali Srbiji mogućnost da se predvidi izručenje lica koja imaju dvojno državljanstvo, ali takav zahtev tada nije prihvaćen i mora se poštovati ustavnopravni sistem Crne Gore", naveo je Radović.

On je precizirao da se konvencije ne potpisuju za pojedinačne slučajeve, ali u konkretnom slučaju postoje mehanizmi da pravosudni organi odgovore na adekvatan način.

Vrhovni državni tužilac Ranka Čarapić kazala je da bi u narednih 48 sati trebalo da bude procenjeno da li ima osnova za podnošenje zahteva za sprovođenje istrage.

"Soković i Šekularac su uhapšeni na osnovu poternice koju su raspisale vlasti u Srbiji. Mi, naravno, nismo samo na osnovu poternice ušli u taj pretkrivični postupak, već smo pribavili potrebne informacije za tu fazu postupka", objasnila je ona.

Specijalni tužilac Miljko Radisavljević izjavio je da Specijalno tužilaštvo u Beogradu još nije zvanično obavešteno da li je Soković u Crnoj Gori uhapšen po Interpolovoj poternici koju je za njih raspisala Srbija.

"Ukoliko je uhapšen po našoj poternici mi ćemo sigurno tražiti njegovo izručenje", istakao je Radisavljević, ostavljajući mogućnost da bi Soković mogao da bude uhapšen i po nekom drugom osnovu, a ne po srpskoj poternici.

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
  • 2026 © - vesti online