Subota 7. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
11
Sreda 18.04.2012.
10:33
Srna A

Hrvatska: Srbin prebijen i zadavljen pred kućom

Srbin Momčilo Španović (75) ubijen je na monstruozan način ispred svoje kuće u mestu Krstinja u Hrvatskoj. Starac je pretučen na smrt i zadavljen.

Starcu ubica stavio partizansku kapu na glavu

Hrvatski mediji nazivaju bizarnim ovaj zločin počinjen uz pravoslavni Vaskr i citiraju izjave očevidaca da je mrtvom starcu na glavu bila stavljena partizanska kapa sa zvezdom petokrakom.

Svedoci kažu da starac nikada tako nešto nije nosio, pa se pretpostavlja da mu je partizansku kapu na glavu stavio ubica.

"Stvarno ne znam ko bi mogao da mu naudi. Niko od nas sigurno nije, ubicu treba tražiti dalje. Bio je siromah, imao je neku malu penziju, hranio se tu dole kod jedne komšinice. Živeo je sam otkako mu je žena umrla, ima rodbinu u Beogradu. Bio je dobar, nadasve vrlo miran čovek", ispričao je jedan od komšija.

Zvanične informacije očekuju se posle obdukcije i uviđaja koji danas treba da bude završen. Telo Španovića u utorak su pronašle komšije.

U ovom srpskom selu koje je razoreno u ratu živi samo 17 ljudi.

Sreda 18.04.2012. 10:35
Opet su poceli...ustvari nikad nisu ni prestajali :-(
Sreda 18.04.2012. 10:47
USTASKE ZVERI!!!SAMO POLAKO ZA SVE SE RACUN PLATI,KAD-TAD SUDICE VAM ILI SRBI ILI BOG...SAMO BOLJE DA VAM SUDI BOG!!!
Sreda 18.04.2012. 10:43
a jugoslovenska srbija predvodjena nacionalnim kadrovima bivsi jugo drzava cuti!
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
  • 2026 © - vesti online