Nedelja 7. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Utorak 21.12.2010.
05:51
Mondo A

Skinsi na Fejsu izmislili ulični rat

Grupa slovenačkih skinhedsa iskoristila je Fejsbuk kako bi u domaćoj javnosti stvorila utisak da se na Internetu vodi pravi rat između fašista i antifašista koji se čak preliva i na slovenačke ulice.

Grupa pod nazivom "Domoljubi", koja okuplja mlade desničare i "skinhedse", priznala je da je sama osnovala suparničku, "antifašističku" grupu na Fejsbuku

U nedavno osnovanu grupu "Protiv neonacista u Sloveniji" na Fejsu, upisalo se oko 2.000 članova, ali se ubrzo pokazalo da iza nje zapravo stoje skinhedsi.

Na njihovu podvalu naseo je čak i jedan ugledni slovenački dnevni list koji je neke neproverene tvrdnje i ogorčene komentare sa Facebooka predstavio kao dokaz da se "rat" mladih desničara i levičara seli na ljubljanske ulice i pretvara u ulične obračune.

Grupa pod nazivom "Domoljubi", koja okuplja mlade desničare i "skinhedse", priznala je da je sama osnovala suparničku, "antifašističku" grupu na Fejsbuku, da je izmislila navodne napade na mlade "antifašiste" na ljubljanskim ulicama i plasirala slike i podatke o navodnim "neofašističkim" napadačima.

Nakon što je prevara razotkrivena, veliki broj članova "Protiv neonacista" napustilo je grupu, prenosi agencija Hina pozivajući se na članak objavljen u ljubljanskom listu "Žurnal".

Mladi desničari sa Facebooka sada pokušavaju da svoju podvalu predstave kao "medijski eksperiment" kojim su želeli da dokažu da slovenački mediji neuravnoteženo prate teme o nacionalnoj, verskoj i drugoj netoleranciji i da su ideološki pristrasni u želji da Sloveniju pretvore u "multikulturalno" društvo, čemu se oni protive.

Ljubljanski dnevni list "Dnevnik", koji je "ratu" mladih desničara i levičara na Fejsbuku i njihovim navodnim uličnim obračunima u svom broju od petka posvetio pola naslovne stranice, priznao je da je naseo na prevaru.

Pišući o tome da je grupa "Protiv neonacista u Sloveniji" očito bila provokacija i "uvredljiva podvala" skinhedsa i desničarskih ekstremista, list izražava zabrinutost da su te grupe i organizacije preko lažnog Fejsbuk profila pokušale da dođu do ličnih podataka o svojim protivnicima.

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
  • 2025 © - vesti online