Utorak 27. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Petak 06.08.2010.
02:45
Mondo A

Poskupele cigarete

Pojedine duvanske industrije u Srbiji povećale su cene cigareta ove nedelje. Cigarete, koje se proizvode u Duvanskoj industriji Niš (DIN), koja posluje u sastavu kompanije "Filip Moris", poskupele su za pet do 10 dinara, pišu "Novosti".

Paklica "besta" i "klasika" skuplja je za pet dinara i sada košta po 90 dinara, dok je "drina" sada 85 dinara. "Parlament" i "filip moris" koštaju 10 dinara više i za paklu je potrebno izdvojiti 170, odnosno 110 dinara. Jedino "marlboro" zasad može da se nađe na trafikama po staroj ceni od 130 dinara.

O razlozima poskupljenja u DIN-u nisu želeli da komentarišu, ali su saopštili da "uzimajući u obzir restrikcije propisane Zakonom o zaštiti konkurencije, nisu u mogućnosti da komentarišu svoju cenovnu politiku".

Pretpostavlja se da je osnovni razlog povećanja cena cigareta rast minimalne akcize, koju je Vlada povisila 29. jula. Ona je povećana sa 43,5 na 47 dinara. U Ministarstvu finansija objasnili su da je reč o redovnom šestomesečnom usklađivanju minimalne akcize, ali su tvrdili i da to neće dovesti do poskupljenja cigareta.

Za sada drugi proizvođači nisu menjali cenovnike. Ali, imajući u vidu dosadašnju praksu to će se uskoro dogoditi. Situacija na tržištu je takva da su zbog visokog udela DIN-a, ostali proizvođači uglavnom primorani da prate cenovnu politiku lidera.

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
  • 2026 © - vesti online