Nedelja 14. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Petak 24.06.2016.
22:10
Vestionline A

Nemci: Britanci, imate li zdravog razuma?

Predsednik nemačkog ekonomskog instituta Ifo, Klemens Fist, izrazio je u petak žaljenje zbog odluke Velike Britanije da napusti Evropsku uniju, javljaju nemački mediji.

Reuters
Svetla budućnost ili tamni oblaci nad Londonom?

"Odluka britanskih glasača u korist Bregzita je poraz zdravog razuma", navodi se u saopštenju Fista.

"Politika sada mora da uradi sve što je u njenoj moći kako bi ograničila štetu. To znači osigurati da Britanija što je duže moguće ostane integrisana u unutrašnje tržište. Pregovori s ciljem postizanja toga moraju biti završeni veoma brzo kako bi faza neizvesnosti u pogledu budućih ekonomskih odnosa bila što je moguće kraća", dodaje se u njegovom saopštenju. 

Institut Ifo je, takođe, objavio indeks poslovne klime u Nemačkoj, koji je, kako je saopšteno, porastao za 0,9 poena, na 108,7 poena u junu, što je najviši nivo od novembra 2015. godine. 

"Nemačka ekonomija ostaje snažna. Nivo optimizma i aktuelna poslovna situacija su samo blago poboljšani, ali su se kratkoročne poslovne perspektive znatno poboljšale", izjavio je Fist. 

Ifo indeks poslovne klime izračunava se na osnovu procena kompanija o trenutnom poslovanju i prognozi za idućih šest meseci.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
  • 2025 © - vesti online