Cela Srbija oslonjena na Mišu
Srpsko američka privredna komora organizovala je u subotu uveče u knjižari Bubamara (4305 N Kedzie, Chicago IL) u Čikagu druženje za sve članove i goste Komore.
Osvrćući se na proteklu godinu koja je iza njih, Miloš Dedović, predsednik Komore, rekao je pred gostima:
- Želimo da budemo most između američkog i srpskog biznisa. U poslednje dve godine postigli smo neke uspehe i ponosni smo na njih, ali moramo da uradimo mnogo više i zato pozivam sve da pomognu novim idejama. Svi mi imamo dnevne poslove, ali se trudimo da svoje slobodno vreme posvetimo poboljšanju veza između Srbije i Amerike.
On je predstavio članove Odbora Privredne komore - sekretara Tamaru Vesnu, zatim Mišu Ognjanovića, Dejana Milojkovića, Stevana Živanovića, Mišu Kostića.
Vidovdansko predstavljanje Srbije
|
Dedović je takođe istakao važnost stranih investicija za Srbiju i rekao da čak 25 odsto svih investicija u svetu potiče iz Amerike, što znači da su veze sa ovom zemljom izuzetno važne. Dedović je, međutim, istakao da Srbija u Čikagu ima samo jednu osobu koja radi na poboljšanju tih veza, a to je Milomir Ognjanović, ekonomski ataše Generalnog konzulata Republike Srbije.
- Iskustvo Srpsko-američke privredne komore sa njim je izuzetno i njegov dolazak jedna je od najboljih stvari koja se desila Srbiji u Americi. Ali on je samo jedna osoba. Srpsko američka privredna komora mu pomaže kad god zvanična Vlada Srbije ne može, ali i mi smo limitirani. Ima nas malo, naša snaga je ograničena i zato pozivam sve da nam pomognu i pomognu sa idejama!
Milomir Ognjanović, ekonomski ataše Generalnog konzulata Republike Srbije, potvrdio je da je on jedini koji radi na povezivanju srpske i američke privrede, za razliku od drugih zemalja koje imaju čitave ekipe koje rade na tako važnom poslu.
- Konkurencija je ogromna - rekao je on i zahvalio svim članovima Pivredne komore koji pomažu kako njemu, tako i ekonomiji Srbije. On je takođe istakao da je Amerika najveći investitor u Srbiji, iako investicije u Srbiju dolaze i iz Nemačke, Austrije, Italije, Rusije.
Kako je Majkrosoft stigao u Beograd
|