Petak 26. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Nedelja 03.03.2019.
18:56
sloga.org A

Štrajk glađu u "Lasti" u Mladenovcu

Zbog malih zarada i neizvesnosti oko dalje budućnosti firme i radnih mesta, oko 50 radnika Saobraćajnog preduzeća "Lasta" u Mladenovcu drugi dan štrajkuje glađu. Jutros su im se priključili i radnici Laste iz Smederevska Palanke, Barajeva i drugih pogona u Beogradu.

sloga.org
Oko 50 radnika Saobraćajnog preduzeća "Lasta" u Mladenovcu drugi dan štrajkuje glađu

U saopštenju portala sloga.org štrajk su juče započeli vozači i mehaničari koji imaju veoma niske zarade za svoj rad, koji je često veći od 200 sati mesečno, jer voze autobuse koji su neispravni i ispadaju iz saobraćaja. Oni traže bolje uslove rada, a pre svega da im se plata poveća kao i kolegama u GSP Beograd gde je zarada gotovo duplo veća u odnosu na njihovu.

Danas je šrajkače u mladenovačkom pogonu, na poziv Miladina Lazića, predsednika sindikata Sloga u Lasti posetio i predsednik Udruženih sindikata Sloga Željko Veselinović, zajedno sa predstavnicima Svetske federacije sindikata (NjFTU) i P.A.M.E, koji su u zvaničnoj dvodnevnoj poseti Beogradu.

Visoki predstavnici Svetske federacije sindikata, Petros Petrou i predsednik sindikata turističkih radnika Grčke Nikolas Papageorgiou obratili su se štrajkačima i obećali im podršku i internacionalizaciju njihovog problema ukoliko se on u narednim danima ne bude rešio, što je od strane okupljenih gromoglasno pozdravljeno.

sloga.org
 

Udruženi sindikati Srbije Sloga ovim putem apeluju na nadležne i aktuelnu vlast da ozbiljno shvate zahteve radnika u štrajku i krenu sa rešavanjem njihovih problema uz dijalog i konkretne rezultate, umesto da vode politiku izgovaranja mantri poput „Nije tačno, svega ima i biće u narednom periodu“, tvrdeći da su vozačima u februaru povećane plate za 15 posto, da je obnovljen vozni park i povećan obim saobraćaja, što nije tačno.

Koliko je saobraćaj dobar, koliko su autobusi redovni i ispravni, i koliko su zadovoljni zaposleni svojim platama najbolje mogu da kažu putnici koji se svadnevno prevoze ovim prevoznikom i vozači koji ih prevoze.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
  • 2025 © - vesti online