Subota 6. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Petak 05.01.2018.
18:34
Vestionline A

Amfilohije oštro protiv abortusa i Deda Mraza

Mitropolit crnogorsko primorski Amfilohije kritikovao je danas u Božićnoj poslanici pravo na abortus, nazivajući ga "čedomorstvom, čovekoubistvom, hristoubistvom i bogoubistvom".

A. Čukić
Mitropolit crnogorsko primorski Amfilohije

Značajan deo poslanice uoči predstojećeg Božića, Amfilohije je posvetio temi abortusa, navodeći da "nije slučajno" da je to pravo "ozakonjeno u vreme ateizacije ljudskog roda".

"Nije čudo što se u tim istim vremenima praznik majke zamjenjuje praznovanjem 'žene' (danom žena), to jest nečim bezličnim", naveo je mitropolit SPC-a.

Prema njegovim riječima, utroba žene je stvorena da bude radionica života.

"Uništavanjem prirode oko nas lišavamo je njenog bogodanog smisla. Ubijanjem začete dece, materina utroba se pretvara u radionicu smrti", rekao je Amfilohije.

Mitropolit crnogorsko primorski u Božićnoj poslanici govorio je i o "komercijalizaciji" Božića i Deda Mrazu.

"Tvorac i darodavac večnog života pretvara se u starčića koji deli deci obične darove... Predvečni Bog koji rođenjem od Deve ostaje Dete malo, obdarujući time ne samo decu nego i svo čovečanstvo - večnom mladošću, svodi se na trgovčića i zabavnika dečijeg", naveo je Amfilohije u Božićnoj poruci.

Amfilohije je ocenio da "nije nimalo slučajno što su obezbožene ubice nebeskog očinstva u XX veku postale oceubice, materoubice i deteubice".

"Tako i današnji humanizam koji se temelji na razovaploćenju Boga Logosa, na njegovom svođenju na Deda Mraza... obogotvoruje deteubistvo, materoubistvo i oceubistvo, stremeći da uništi sveto trojstvo, to jest dete, majku i oca, koje je slika i obraz Boga Ljubavi, Oca i Sina i Duha Svetoga", naveo je mitropolit SPC-a.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
DNEVNI HOROSKOP
jarac21. 12. - 21. 1.
Od vas se očekuje da ostvarite neku zapaženu ulogu u poslovnim susretima. To što okolina veruje u vaše sposobnosti predstavlja dovoljan povod, da pružite svoj maksimum u onoj oblasti za koju imate najviše interesovanja ili afiniteta. Važno je da vas neko posmatra toplim pogledom i danas ćete biti zadovoljni.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
  • 2025 © - vesti online