Utorak 3. 3. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
1
Ponedeljak 31.08.2015.
18:15
Tanjug A

Pacijent u KC Vojvodine nema ebolu, ali je u karantinu

Pacijent koji je primljen na Institutut za infektivne bolesti KC Vojvodine ne boluje od ebole, saopštilo je Ministarstvo zdravlja.

Reuters/M.S.
Pacijent je u karantinu (Foto: Ilustracija)

Kako navode, to su pokazali rezultati referentne laboratorije Koolaborativnog centra Svetske zdravstvene organizacije u Hamburgu.

Stanje pacijenta trenutno je stabilno i on se i dalje nalazi pod zdravstvenim nadzorom u KC Vojvodine, a u toku su dodatne analize kako bi se utvrdio mogući uzrok zdravstvenih tegoba pacijenta.

Pacijent, koji je državljanin Srbije, doputovao je u zemlju 26. avgusta iz Zapadne Afrike i nakon povratka razvio je simptome koji su upućivali na sumnju na tropsku bolest ili ebola virusno oboljenje.


U cilju dijagnostike mogućeg ebola virusnog oboljenja, uzorak krvi je poslat u referentnu laboratoriju Koolaborativnog centra Svetske zdravstvene organizacije u Hamburgu.

Zdravstveni sistem Srbije adekvatno i pravovremeno je reagovao i u saradnji sa Svetskom zdravstvenom organizacijom sproveo sve neophodne procedure i mere, navode u ministarstvu.

Klinički centar Vojvodine ranije danas je saopštio da raspolaže kapacitetima za zbrinjavanje pacijenata za koje se sumnja da su zaraženi nekom od tropskih bolesti i kada su u pitanju stručni kadrovi, oprema i lekovi za zbrinjavanje pacijenata.

POVEZANE VESTI

Ponedeljak 31.08.2015. 18:37
Pacijent u Srbiji je u karantinu ali je mentalno zaostao. Jel zna neko na koga mislim !?
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
  • 2026 © - vesti online