Petak 26. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Četvrtak 09.04.2015.
21:35
V. Đokić - Vesti A

Zavičaj draži od Las Vegasa

Vučić Dobrašinović 80-ih godina prošlog veka harao je ringovima Jugoslavije u dresu Radničkog iz Berana Radničkog iz Beograda i Budućnosti iz Podgorice. Pobeđivao je Buzolija, Milića, Simića, olimpijskog vice šampiona Šaćirovića, Redžepovskog i osam puta bio prvak nekada zajedničke države od papir do poluvelter kategorije.

V. Đokić
Rodno zaostro u srcu: Vučić Dobrašinović

Titulom prvaka Balkana okitio se 1980. godine u Bugarskoj. Sa JU reprezentacijom, koju je vodio poslednji trener Bruno Hrastinski, obišao je gotovo ceo svet.

V. Đokić
Dobrašinović iz vremena slave

- Video sam puno lepih država i gradova, ali mi se najviše dopao Las Vegas u kojem sam bio desetak puta. U tom gradu sam se upoznao sa trostrukim bokserskim olimpijskim šampionom i četvorostrukim prvakom sveta Teofilom Stivensonom iz Kube. To se nikada ne zaboravlja - kaže proslavljeni Beranac koji sve slobodno vreme provodi u lovu sa komšijama.

- Čim sam okačio rukavice o klin zbog povrede ramena počeo sam da se družim s lovcima i s njima se najbolje opustim i odmorim. Posebno mi je lepo u rodnom selu Zaostro u kojem sam sagradio kuću, pa sa suprugom Brankom i sinom Milijom provodim slobodno vreme. Retko prođe neka zima a da ne odstrelim divljeg vepra, pa dobre pršute bude i za komšije. Rodno selo verujte ne bih dao ni za Las Vegas gde mi je ostao delić srca - kaže Vučić Dobrašinović, nekadašnji bokserski as, čija je kuća u beranskom naselju Talum puna medalja i pehara koje je osvojio u 250 mečeva, ali i kljova od veprova, rogova od divokoza, prepariranih vukova i surih orlova.

- Kao što sam nekad jedva čekao da izađem na ring, tako godinama sa oduševljenjem odlazim u lov bez kojeg ne bih mogao - kaže Dobrašinović.

Dobrašinović je bio selektor bokserske reprezentacije SCG koja je boravila u Kini, odakle nosi lepe uspomene. Iz te zemlje doneo je lovački ruksak od kojeg se ne odvaja.

Ramusović u Nemačkoj

Kao trener u Radničkom iz Berana Dobrašinović je stvorio sampione, Mirsada Ramusovića koji živi u Nemačkoj, braću Došljak, braću Milošević, Miliju i Darka Dobrašinovića. Bokserskim veštinama učio je sadašnje reprezentativce Crne Gore Remza Ikovića i Ognjena Čejovića.

Klubu okrenuli leđa

Bokserski klub Radnički trenutno je pod vedrim nebom jer se pre nekoliko godina sportska dvorana u Beranama srušila.
- U sekretarijatu za sport su nam okrenuli leđa. To su ljudi koji se nikada nisu bavili sportom i koji ne znaju ni šta je sport - veli Vučić.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
  • 2025 © - vesti online