Nedelja 1. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
2
Subota 28.06.2014.
12:21
Beta A

"Dozvola za letove u SAD potvrda standarda"

Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture saopštilo je danas da je dobijanje dozvole za direktne letove između Srbije i Sjedinjenih Američkih Država (SAD), posle dvadesetogodišnje pauze, potvrda najviših standarda u domaćem vazdušnom saobraćaju.

Svrstavanjem u kategoriju 1, Srbija dobila mogućnost za direktne letove u SAD
 

U saopštenju se navodi da je Ministarstvo, odgovarajućom infrastrukturom, upravljanjem vazdušnim saobraćajem i usklađivanjem domaćih standarda i propisa sa američkim, u potpunosti ispunilo najviše svetske standarde u domenu civilnog vazduhoplovstva i tako steklo pravo, za svoje putnike i aviokompanije, na direktne letove do SAD, koje će sa srpsku stranu obavljati "Er Srbija".

Američka federalna vazduhoplovna administracija dala je Srbiji kategoriju 1 što će omogućiti direktne letove za SAD, objavio je juče premijer Srbije Aleksandar Vučić i najavio da će u drugoj polovini 2015. biti omogućeni letovi iz Beograda za Čikago.

U Ministarstvu saobraćaja ističu da su u procesu dobijanja kategorije 1, za letove između Srbije i SAD, bili su angažovani svi vazduhoplovni subjekti iz sistema vazdušnog saobraćaja Ministarstva - beogradski Aerodroma "Nikola Tesla", Kontrole letenja Srbije i Crne Gore (SMATSA) i Direktorata civilnog vazduhoplovstva.

Podseća se i da zbog ekstremno frekventnog i kompleksnog vazdušnog saobraćaja, Federalne vazduhoplovne vlasti SAD (FAA) spadaju među najzahtevnije u svetu.

POVEZANE VESTI

Subota 28.06.2014. 12:48
U drugoj polovini 2015 ? A ovi danas objavljuju . BOLESNO .
Subota 28.06.2014. 12:48
Jako lepa vest. Stizace se brze i povoljnije, dobrodosli :)
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
  • 2026 © - vesti online