Subota 7. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Utorak 27.05.2014.
15:44
Beta A

Šabić traži podatke o vodi za piće, Zavod kaže da je ispravna

Direktor Gradskog zavoda za javno zdravlje Slobodan Tošović izjavio je danas, odgovarajući na brojne zahteve građana, da je voda za piće u Beogradu higijenski potpuno ispravna.

Građani uplašeni za ispravnost vode
 

"Voda u Beogradu je higijenski sasvim ispravna za piće. Mi imamo više od 500 raznih rezultata i sve ih dajemo onima koji traže informacije, ali je mnogo zahteva te ne stižemo svima da odgovorimo odmah", rekao je Tošović.


On je dodao da se podaci o ispravnosti vode mogu naći i na zvaničnoj internet prezentaciji Gradskog zavoda za javno zdravlje www.zdravlje.org.rs . Na sajtu Gradskog zavoda za javno zdravlje trenutno stoji obaveštenje o ispravnosti vode sačinjeno na osnovu informacija prikupljenih do 23. maja 2014. u 14 časova.

Poverenik za informacije Rodoljub Šabić zatražio je ranije danas od Gradskog zavoda za javno zdravlje da objavi kompletne rezultate analize vode u Beogradskom vodovodu po svim parametrima o higijenskoj ispravnosti vode.

Poverenik je u saopštenju naveo da je od 23. maja do danas stigao veći broj zahteva građana u vezi s pristupom informacijama o rezultatima analiza vode za piće u Beogradskom vodovodu.


"Raspolažem informacijama da su se u velikom broju obraćali i Institutu za javno zdravlje Srbije 'Dr Milan Jovanović Batut', JKP Beogradski vodovod i kanalizacija i Gradskom zavodu za javno zdravlje Beograd", naveo je Šabić.

Poverenik je apelovao na sve institucije u Srbiji, naročito na one u čijoj su nadležnosti područja posebno pogođena poplavom, da građanima pružaju informacije koje su od značaja za zdravlje stanovništva i životne sredine.

"Mišljenja sam da i Zavod i svi drugi slični organi, treba da ulažu dodatne napore da bi ovakav način javnosti obezbeđivali kompletne i ažurne informacije, pogotovo dok traju realne i psihološke posledice katastrofalne poplave", naveo je Šabić.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
  • 2026 © - vesti online