0
Subota 15.09.2018.
18:19 >> 19:43h

Srbija protiv Nemačke za bronzu

U polufinalu Svetskog kupa u Berlinu Mađarska savladala našu podmlađenu reprezentaciju s 12:11 (1:3, 5:3, 3:3, 3:2), a domaćin izgubio od Australije na penale.

fina.org
I bronza bi bila veliki uspeh: Ognjen Stojanović

Mađarska - Srbija 12:11 (1:3, 5:3, 3:3, 3:2)

Mađarska: Kardoš, S. Janšik 2, Manherc, Zalanki 2, Nemet, Mezei 1, D. Janšik, Kovač 2, Batori 3, Pastor 2, Pol. Selektor: Marc.

Srbija: Rističević, Mandić 1, V. Rašović 2, Ranđelović 1, Subotić 3, Lazić, Vico, Drašković 1, Jakšić 1, Stojanović, S. Rašović 2. Selektor: Savić.

Mađari su bili bolji taman za taj jedan gol. U igri našeg tima su ispoljena velika kolebanja.

Početak je bio sjajan. Posle 3:1 u prvoj četvrtini, u prvoj polovini druge Savićev tim je stekao i tri gola prednosti (5:2), ali je u preostalih pet minuta do poluvremena Mađarska dala četiri gola, a naši jedan.

Mađari su prvi put došli u vođstvo sa 7:6 u trećoj četvrtini. Posle 6:4 za nas, dali su tri pogotka uzastopno. Imali su zatim i 8:7 i 9:8, a u poslednju četvrtinu se ušlo sa 9:9. Rašović nas je ponovo doveo u vođstvo (10:9), ali je to bilo i poslednji put na utakmici da je Srbija imala prednost. Mađarska je još jednom, kada je najviđe i trebalo, imala seriju 3:0.

U drugom polufinalnom meču sastali su se Nemačka i Australija, koja je domaćina savladala u grupi s 10:9. Opet su odigrali neizvesnu utakmicu, a odluka je pala na penale - 8:8 (3:2, 1:2, 3:3, 1:1) 3:2. Nemci nisu iskoristili tri udarca, a Australijanci, koje predvodi rođeni Dubrovčanin Elvis Fatović, dva.

Finale je u nedelju u 14.30 časova, a u 13 č je meč za treće mesto. Srbija, koja je bila dvostruki uzastopni pobednik, boriće se za bronzu, ali je i to uspeh evropskog prvaka s obzirom da je u Berlin stigao s podmlađenim timom.

U razigravanju za plasman od 5. do 8. mesta Hrvatska je pobedila Južnu Afriku sa 16:3, a Amerikanci su bili uspešniji od Japanaca sa 11:10.