3
Subota 23.01.2016.
15:19 >> 20:50h

Het-trik Srbije: "Delfini" su vladari Evrope

Vaterpolo je igra u kojoj na kraju uvek slave Srbi. Treći put uzastopno Srbija je vladar Starog kontinenta. U finalu Evropskog prvenstva u Beogradu, srpski "delfini" su u neizvesnoj završnici pobedili Crnu Goru 10:8 (1:3, 2:1, 3:2, 4:2).

Tanjug
Najbolji kad je najteže: Duško Pijetlović, centar Srbije

Lomila je četa Dejana Savića odlične Crnogorce, a tek u četvrtoj uspeli su da slome "ajkule". Pred poslednju četvrtinu, naš selektor je promenio golmana, izveo je solidnog Branislava Mitrovića, a na gol je stao Gojko Pijetlović. To se ispostavilo kao presudno.

U poslednjem napadu Crnogoraca, kod rezultata 9:8, naš golman je isplivao i oteo loptu, a onda u kontri Milan Aleksić je postigao pogodak za konačnih 10:8. Veliko slavlje Srbije i radost krcate "Kombank arene".

Tanjug
Slavlje Srbije posle novog zlata

Srbija nije briljirala 24 minuta. Bilo je nervoze u našoj igri, loše smo odigrali igrača više, ali u poslednjoj četvrtini, golovima Ćuka, Pijetlovića i Jakšića, Srbija je povela 9:6, tri i po minuta pre kraja. Međutuim, Crnogorci se nisu predavali, preko Radovića i Janovića smanjili na 9:8, ali u finišu više živaca imali su naši momci i treći put uzastopno stigli na krov Evrope.

OVDE pogledajte foto galeriju sa finala EP u Beogradu!

Na finalu između Srbije i Crne Gore oboren je rekord po posećenosti meča Evropskog prvenstva u vaterpolu. Meč je pratilo 16.000 gledalaca.

Srbija - Crna Gora 10:8 (1:3, 2:1, 3:2, 4:2)

Beograd - Bazen u Kombank areni. Gledalaca: 16.000. Sudije: Margeta (Slovenija), Stavridis (Grčka).

Srbija: G. Pijetlović, Mandić 1, Gocić, Ranđelović, Ćuk 2, D. Pijetlović 1, Nikić, Aleksić 2, Jakšić 1, Filipović 1, Prlainović 2, S. Mitrović, B. Mitrović.

Crna Gora: Šćepanović, Dr. Brguljan 2, Pasković, Petrović, Da. Brguljan, Radović 2, M. Janović, N. Janović 2, Ivović 1, Mišić, Vukčević 1, Jokić, Lazović.

8. minut - Gojko Pijetlović krade loptu. Milan Aleksić. SRBIJA JE ŠAMPION EVROPE TREĆI PUT UZASTOPNO! KRAJ 10:8!!!
7. minut - Srbija propustila dva napada. Crna Gora ima šansu za izjednačenje. "Ajkule" promašile, još minut do kraja.
6.minut - Nikola Janović smanjuje, još dva minuta do kraja, 9:8.
5. minut - Nikola Jakšić za 9:6. Srbija na pragu zlata. Aleksandar Radović smanjuje - 9:7.
4. minut - Duško Pijetlović postiže gol sa bekovske pozicije.
2. minut - Gojko Pijetlović brani šut, Savić je promenio golmana pred odlučujućih osma minuta.
1. minut - Bomba Filipovića, ali Šćepanović je odbranio. Drama se nastavlja. Prvo vođstvo Srbije, strelac Miloš Ćuk.
ČETVRTA ČETVRTINA - Srbija ima prvi napad.

8. minut - Andrija Prlainović za novo izjednačenje - 6:6, u poslednjim trenucima treće četvrtine. Idemo sve iz početka.

7. minut - Opet Draško Brguljan, Crna Gora ne posustaje, vodi 6:5.
6. minut - Crna Gora opet vodi, strelac je Draško Brguljan - 4:5. Filipović izjednačuje - 5:5.
3. minut - Opet nismo iskoristili igrača više.
2. minut - Dušan Mandić izjednačuje - 4:4. Mitrović se razbranio. Srbija u naletu.
TREĆA ČETVRTINA  - Crna Gora ima prvi napad.
8. minut - Kraj druge četvrtine. Crna Gora ima gol prednosti - 3:4.
7. minut - Aleksandar Radović dovodi opet Crnu Goru u vođstvo - 3:4. Opet Srbija ne koristi igrača više, Aleksić šutira iznad gola.
6. minut - Nismo iskoristili dva igrače više, Mitrović loše šutira, njegov udarac izblokiran.
5. minut - Nova prečka Srbije, ovaj put Filipovića - ostaje 3:3.
3. minut - Srbija u naletu, Mitrović pogađa prečku, ali raduje dobra igra "delfine" u drugoj četvrtini.
2. minut - Miloš Ćuk izjednačuje sa dva igrače više - 3:3.
1. minut - Odličan start druge četvrtine, Andrija Prainović vara Šćepanovića - 2:3.
DRUGA ČETVRTINA - Prvi napad ima Srbija

Kraj prve četvrtine, Crna Gora vodi 3:1. Nervozna igra Srbije!

7. minut - Loša igra sa igračem više, Šćepanović brani šut kapitena Srbije Gocića.
5. minut - Ne ide naše bekove, Šćepanović odličan na golu Crnogoraca.
4. minut - Gol Aleksića na isteku napada. Sjajan pogodak. Srbija smanjuje - 1:2. Nikola Janović postiže novi pogodak za "ajkule" - 1:3.
2. minut - Ivović postiže i drugi gol za Crnu Goru. Opet Srbija nije postigla pogodak sa igračem više.
1. minut - Vukčević postiže gol za Crnu Goru - 0:1. Srbija ne postiže gol sa igračem više. Prlainović nije uspeo.
PRVA ČETVRTINA - Utakmica je počela. Prvi napad ima Crna Gora.
* Predsednik Srbije  Tomislav Nikolić sastaće se u nedelju sa vaterpolo reprezentacijom Srbije. Predsednik će se sastati sa našim reprezentativcima u 18.00 sati, u zgradi Generalnog sekretarijata predsednika Republike, najavila je Služba za saradnju sa medijima.

* Andrija Prlainović je najbolji strelac Srbije na EP sa 16 golova. Prati ga Mandić sa 12. S druge strane, Radović je dao 14, a N. Janović 11.

* Put do finala - Srbija: Hrvatska (13:6), Malta (20:2), Francuska (16:8), Slovačka (10:5), Rusija (15:5), Grčka (13:7)

* Put do finala - Crna Gora: Holandija (13:6), Španija (8:8), Slovačka (15:6), Francuska (11:6), Italija (10:7), Mađarska (8:5).

* Jedan novosadski restoran častiće srpske vaterpoliste jagnjetinom u količini kilaže selektora Dejana Savića.

– Imam 145 kilograma. Prevarili su se. Mislili su da imam 105. Nema im druge nego da u jagnje ubace i prase - uz osmeh je rekao Savić.

* Karte na crnom tržištu iznose od 50 do 100 evra!