1
Sreda 20.01.2016.
19:56 >> 22:11h

Demonstracija srpske sile: Potopljeni i Grci za finale EP

Srpska kaznena ekspedicija melje rivale u Beogradu. Srbija se plasirala u finale Evropskog prvenstva pošto je ubedljivo slavila protiv Grčke 13:7 (4:3, 2:0, 4:1, 3:3).

Tanjug
Kaznena ekspedicija: Vaterpolisti Srbije u novom finalu EP

Pitanje pobednika nije se postavljalo nijednog trenutka. Grci su bili ravnopravan rival samo u prvoj četvrtini. Bilo je 3:3, a onda je Mandić sjajnim golom u finišu prvog perioda igre najavio dominaciju Srbije.

U prvom poluvrmenu, osim Mandića, briljirao je centar Duško Pijetlović, koji je postigao tri gola. U nastavku, razigrao se Andrija Prlainović. Posle 24 minuta na semaforu je pisalo 4:10. U poslednjem periodu igre, četa Dejana Savića je samo otaljala posao.

Tri gola za Srbiju postigli su Duško Pijetlović I Filip Filipović, po dva puta u listu strelaca su se upisali Dušan Mandić i Andrija Prlainović, dok su se jednom u listu upisali Miloš Ćuk, Nikola Jakšić i Stefan Mitrović. Kod Grka, dva puta je mrežu Branislava Mitrovića zatresao Kunas.

U drugom polufinalnom paru, u četvrtak od 20.15 sastaju se Mađarska - Crna Gora.

OVDE pogledajte foto galeriju sa polufinalnog meča Grčka - Srbija.

KRAJ - SRBIJA JE POBEDILA 13:7 I PLASIRALA SE U FINALE EP
7. minut - Treći gol Filipovića. Srbija vodi 12:6.
4. minut - Malo opuštanje, Grci to koriste. Kolombas smanjuje - 6:10. Nikola Jakšić postiže prvi gol na meču - 6:11.
2. minut - Afrodakis smanjuje prednost - 5:10
ČETVRTA ČETVRTINA - Srbija po treći put osvaja loptu.
Završena je treća četvrtina. U ovom periodu igre, 4:1 za Srbiju. Posle 24 minuta - 10:4 vodi četa Dejana Savića.
8. minut - Bomba Filipovića, za vođstvo 10:4. Grčki otpor je splasnuo, egzibiciona igra naših "delfina".
6. minut - Opet Andrija Prlainović, Srbija vodi 9:4. Više nema dileme, Srbija je u finalu EP.
5. minut - Prvi gol za Andriju Prlainovića, Srbija vodi 8:4 i na pragu je finala.
4. minut - Miloš Ćuk vraća Srbiji prednost od tri gola - 4:7. Sjajan gol sa više od osam metara.
3. minut - Srbija nije uspela da realizuje napad sa dva igrača više. Grci smanjuju preko Vlakopelosa - 4:6.
2. minut - Sjajno brani Branislav Mitrović.
TREĆA ČETVRTINA - Srbija ima prvi napad
Završena je druga četvrtina. U ovom periodu igre, Srbija je pobedila 2:0. Ukupno 6:3 za četu Dejana Savića, koja nezadrživo grabi ka finalu EP.
8. minut - Treći gol Duška Pijetlovića. Srbija se odlepljuje, vodi 6:3.
5. minut - Opet Dušan Mandić. Sjajan gol našeg levorukog bombardera - 5:3 za Srbiju.
2. minut - Sa dva igrača manje, Srbija je uspela da sačuva mrežu. Ostaje 3:4.
DRUGA ČETVRTINA - Prvi napad ima Srbija.
8. minut - Šest sekundi pre kraja prve četvrtine, Dušan Mandić postiže pogodak za Srbiju. Posle osam minuta - "delfini" vode 4:3.
7. minut - Opet Pijetlović sa igračem više. Drugi gol našeg centra  - 2:3. Ne daju se Grci, opet je Kunas precizan - 3:3.
6. minut - Duško Pijetlović dovodi Srbiju u vođstvo - 1:2. Odlična akcija sa igračem više. Naš centar odlično je završio akciju "delfina". Grci uzvraćaju - 2:2. Kunas je matirao Mitrovića.
5. minut - Nekoliko dobrih odbrana našeg golmana Mitrovića.
2. minut - Grčka je povela, pogodak je postigao Delakas - 1:0. Filip Filipović je izjednačio u narednom napadu posle igrača više - 1:1.

PRVA ČETVRTINA  - Utakmica je počela. Prvi napad ima Srbija.