1
Subota 27.11.2010.
14:40 >> 21:45h

Zimonjić i Nestor u finalu Londona

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor plasirali su se u finale završnog turnira sezone, Masters kupa u Londonu u konkurenciji dublova, pošto su u polufinalu pobedili američku braću Brajan sa 2:1.

Sjajna igra Beograđana na Mastersu u Londonu

Zimonjić i Nestor pobedili su danas u polufinalu prvi dubl sveta američku braću Boba i Majka Brajana rezultatom 2:1, po setovima 6:3, 3:6, 12:10.

Oni će igrati protiv indijskog tenisera Maheša Bupatija i Belorusa Maksa Mirnjija, koji su bili bolji od Poljaka Marijuša Firstenberga i Marsina Matkovskog rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:4.

Zimonjić i Nestor su odlično odigrali prvi set, koji su dobili rezultatom 6:3. Braća Brajan su bili ravnopravan rival samo na početku prvog seta do rezultata 2:2. Srpsko-kanadski par je potom osvojio četiri gema, a Amerikanci jedan, što je bilo dovoljno za osvajanje seta rezultatom 6:3.

Amerikanci su poveli 3:1 u drugom setu, ali su Zimonjić i Nestor napravili brejk i smanjili na 3:2. Srpsko-kanadski par je propustio priliku da izjednači na 3:3, a braća Brajan su uspeli da oduzmu gem na servis Zimonjića i da povedu 4:2. Amerikanci su potom sigurnom igrom osvojili drugi set rezultatom 6:3.

Pobednik meča odlučen je u neverovatno uzbudljivom i potpuno izjednačenom trećem setu. On je posle nekoliko izmena meč lopti sa jedne i druge strane, pripao srpsko-kanadskom paru rezultatom 12:10.

Pobednici turnira u dubl konkurenciji osvojiće novčanu nagradu od 287.500 dolara i 1.500 poena za ATP listu, dok će poraženima da pripadne 125.00 dolara i 500 poena za svetsku rang listu.

Subota 27.11.2010. 15:12