0
Sreda 06.02.2019.
23:49

Krajinović pobedio Gofana, čeka ga Berdih

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u četvrtfinale turnira u Monpeljeu, pošto je savladao drugog nosioca Belgijanca Davida Gofana 6:4, 6:4.

EPA/Wu Hong

Krajinovićev naredni rival biće iskusni Čeh Tomaš Berdih, koji je prethodno savladao Francuza Benou Pera 6:2, 6:0.

Filip je oduzeo servis rivalu na startu meča i odmah nakon toga spasao dve brejk prilike. Nije iskoristio nove šanse da opet napravi brejk, ali do kraja seta je bio neumoljiv prilikom svojih servis gemova i poveo sa 1-0.

U drugom setu Krajinović je imao isti "recept" – brejk na startu seta. Srpski teniser je u dva navrata, na 3:1 i 4:1 imao nove prilike, ali ih nije koristio, što je umalo kaznio Gofan. Belgijanac, trenutno 21. teniser sveta, propustio je šansu da se vrati u meč u osmom gemu seta i Krajinović je nedugo zatim odservirao za plasman u treće kolo.

Meč Krajinovića i Berdiha na programu je u petak, a turnir u Monpeljeu igra se za nagradni fond od 524.340 evra.