Nedelja 14. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Utorak 03.07.2018.
20:15
Vestionline A

Malo je zvati se Tenis kad se igra s Đokovićem

Naš najbolji teniser je savladao Amerikanca Sandgrena sa 6:3, 6:1, 6:2 za 93 minuta u prvom kolu Vimbldona, a sledeći protivnik mu je Argentinac Zebaljos.

EPA/Nic Bothma
Siguran početak: Novak Đoković na vimbldonskoj travi

Amerikanac, koji je savršeno spojio svoje ime sa svojom strašću, zauzima 57. mesto na svetskoj listi, što i nije loš plasman, ali protiv našeg asa nije imao šta da traži.

I dalje će mu u teniskoj biografiji pisati da je dogurao do četvrtfinala Australija opena ove godine, izbacivši i Švajcarca Vavrinku u drugom kolu i Austrijanca Tima u četvrtom, dok nije poklekao pred Đokovićevim dželatom iz osmine finala Južnokorejcem Čungom. Moglo je, dakle, da njihov prvi okršaj bude u Melburnu a ne sada u Londonu. Pisaće mu i da u ostala četiri učešća na turnirima za grend slem nije makao dalje od početka, pa tako ni na debiju na vimbldonskoj travi.

EPA/Nic Bothma
Sve bilo jasno ko dan: Đoković se pozdravlja sa Sandgrenom posle meča

Đoković je dominirao u celom meču. Sasvim korektno za prvo kolo. Očekivanja od njega su i za dalje velika, jer ih je raspalio doguravši do finala na travi Kraljičinog kluba u Londonu. Iako ga je Hrvat Čilić savladao, naš as je imao za čim da žali, ali je dobio podsticaj za najveći turnir belog sporta na kojem je trostruki pobednik.

- Želja mi je bila da krenem dobro, da probijem led u prvom setu pa sam zato malo bio napet. Sa Sandgrenom nisam igrao do sada i trebalo mi je nešto vremena da se naviknem na njegov stil i brzinu. Sunce je bilo nisko, to nam je malo smetalo, ali sve je to Vimbldon. Verujem u sebe, ohrabrio me je i dobar rezultat u Kvinsu - bili su prve Đokovićevi utisci. 

Najviše pobeda

na Vimbldonu

92: Federer

84: Konors

71: Beker

63: Sampras

59: Mekinro

59: Đoković

Juče, kada je branilac trofeja Rodžer Federer lako prošao u drugo kolo protiv našeg Dušana Lajovića, zabeležismo da je učinak švajcarskog asa na početku Vimbldona 17-3, a na svim grend slem turnirima 67-6. Đokovićev bilans u prvom kolu na najčuvenijoj teniskoj travi je 14-0, a ukupno 54-2 (odmah je ispao samo na Australijan openu, 2005. i 2006).

Sledeći protivnik biće mu Argentinac Orasio Zebaljos (126. mesto), koji je teškom mukom savladao zemljaka Gvida Andreocija (105) sa 4:6, 7:6 (7:1), 6:4, 6:4 posle više od tri časa igre. Đoković ga je pobedio u jedinom prethodnom međusobnom duelu. Bilo je to početkom prošle godine na putu ka trofeju u Dohi, u drugom kolu sa 6:3, 6:4. 

Ako ga savlada ponovo, sastao bi se u trećem kolu s pobednikom duela Amerikanca Bredlija Klana (168), koji je prošao i tri kvalifikaciona meča, i Kajla Edmunda (17), najveće domaće nade u odsustvu nezalečenog Endija Mareja.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
  • 2025 © - vesti online