Sreda 4. 3. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Ponedeljak 07.09.2015.
10:31
Vestionline A

Novak upalio motor... na gurku!

Najbolji teniser današnjice Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Otvorenog prvenstva SAD u Njujorku pošto je savladao Španca Roberta Bautistu Aguta.

Reuters
Malo mučenja pred "ono pravo": Novak Đoković

Konačno jedan ozbiljniji test za Novaka pred odlučujuće duele, Đoković - Bautista Agut 3:1 (6:3, 4:6, 6:4, 6:3).

Na početku meča je viđena žustra igra na obe strane, bilo je divnih poena, ali i grešaka. Srbin se u takvoj konstelaciji snaga bolje snalazi, čini se, zahvaljući taktičkim zamislima.

Izgledalo je kao da će Đoković i drugi set rutinski privesti kraju, ali je usled problema sa sočivima igra odjednom "nestao" sa terena. Španac je zaigrao kao u transu, vezao četiri uzastopna gema i došao do izjednačenja.

Na početku četvrtog seta Agut je serijom grešaka poklonio brejk Novaku, ali ponovo je pronašao snažne forhende i formu s kraja drugog seta, pa je izjednačio na 2:2. 

Novi kiks razbesneo je Đokovića, koji nizom spektakularnih udaraca (ritern, neverovatna defanziva, težak volej) pravi brejk i tako krade ’momentum’ rivalu. Nastavio je u vrlo agresivnom stilu Novak, odigrao je savršen gem za dupli brejk i 5:2. 

Tada je meč bio rešen, Đoković je izgubio sledeći gem, ali je napravio novi brejk i okončao meč.

Protivnik Đokoviću u meču za ulazak u polufinale poslednjeg Gren slem turnira biće, takođe Španac, Felisijano Lopes koji je pobedio Fabija Fonjinija iz Italije sa 6:3, 7:6 (7-5), 6:1.

Đoković i Lopes do sada su se sastajali pet puta i svih pet mečeva dobio je Đoković.

U preostala dva meča osmine finala, odigrana  jutros, postignuti su ovi rezultati:
(9) Marin Čilić (Hrvatska) - Žeremi Šardi (Francuska) 6:3, 2:6, 7:6 (7-2), 6:1 i Žo-Vilfred Conga (Francuska) - Benoa Per (Francuska) 6:4, 6:3, 6:4.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
  • 2026 © - vesti online