Subota 28. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Četvrtak 09.07.2015.
16:58
Vestionline A

Mugurusa prva finalistkinja Vimbldona!

Španska teniserka Garbin Muguruza plasirala se u finale Vimbldona trijumfom nad Poljakinjom Agnješkom Radvanjskom u tri seta.

Reuters
Najprijatnije iznenađenje: Garbin Muguruza

Muguruza, 20. nosilac u Londonu, iznenadila je Radvanjsku sa 6:2, 3:6, 6:3, posle skoro dva sata igre.

U borbi za titulu, u subotu, Špankinja će se sastati sa pobednicom susreta između najbolje teniserke sveta Serene Vilijams i Ruskinje Marije Šarapove.

Muguruza je na taj način ostvarila svoj najbolji plasman na nekom Grend slemu, pošto je prethodno najdalje otišla do četvrtfinala, na Rolan Garosu ove i prošle godine. 

Španska teniserka je od početka meča uspostavila kontrolu, lako je osvajala svoje servis gemove, da bi potom mučila Radvanjsku. Već u prvom gemu je došla do brejka, da bi ponovo oduzela servis Poljakinji u petom gemu i potom je brzo i lako završila set. 

U istom ritmu, Muguruza je nastavila i u drugom setu, napravivši brejk u prvom gemu, da bi potom obe bile sigurne na svojim servisima. 

Međutim, u šestom gemu Radvanjska uzvraća brejk, pravi novi dva gema kasnije i uzvraća za 1:1 u setovima sa 6:3. 

Na startu trećeg seta Radvanjska je napravila brejk i najavila preokret, međutim, odmah gubi prednost, Muguruza preuzima kontrolu, te novim brejkom u šestom gemu stiže do najveće pobede u karijeri.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
  • 2026 © - vesti online