Petak 10. 4. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Četvrtak 18.03.2010.
22:07
Vestionline A

IV: Jelena u polufinalu

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se večeras u polufinale WTA turnira u Indijan Velsu, koji se igra za nagradni fond od 4,5 miliona dolara. Za finale protiv Samante Strosur.

Šesta nositeljka je za sat i 42 minuta igre savladala 23. kosturašicu Alisu Klejbanovu rezultatom 2:0, po setovima, 6:4, 6:4.

Pored toga što je izjednačila najbolji rezultat na turniru u Kaliforniji iz 2008. godine, Jankovićeva je poravnala i međusobni skor u pobedama sa Klejbanovom (2:2).

Srpkinja je bila bolja protivnica u prvom setu, a za osvajanje joj je bio dovoljan jedan "brejk", i to u trećem gemu. Pored toga Jelena je spasila sve četiri "brejk" lopte.

U drugom setu Klejbanova dolazi do osetnije prednosti kada oduzima servis Srpkinji u petom gemu. Naredni gem Ruskinja "potvrđuje brejk" za 4:2, ali od tog trenutka Jelena ulazi u seriju odličnih udaraca i potpuno preokreće tok meča u svoju korist. Uzima naredna četiri gema i dolazi do zaslužene pobede.

"Sada sam prava ja, napredujem i moja igra dobija obrise iz vremena kad sam bila prva na svetu. Na ovakvim turnirima vam sa svakom pobedom raste samopouzdanje“, rekla je naša teniserka.

Srpkinja će u meču za finale Australijanka Samanta Stosur pošto je jutros savladala Mariju Hose Martines iz Španije sa 6:3, 7:6 (9:7).  drugom polufinalnom meču sastaće se Karolina Vozniacki iz Danske i Poljakinja Agnješka Radvanska.

Jelena je plasmanom među četiri najbolje zaradila 150.000 dolara i 450 WTA poena. Pobednici turnira pripašće ček na 700.000 dolara  i 1000 poena, dok će poražena inkasirati 350.000 dolara  i 700 poena za WTA listu.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
  • 2026 © - vesti online