0
Sreda 17.03.2010.
23:32

IV: Ljubičić nadigrao Đokovića

Najbolji srpski teniser Novak Đoković eliminisan je u 4. kolu Mastersa u Indijan Velsu, pošto ga je večeras savladao Hrvat Ivan Ljubičić rezultatom 2:0, po setovima 7:5, 6:3.

Može se reći da je Đoković meč izgubio u prvom setu kod rezultata 4:3 u svoju korist. On je u tom trenutku imao brejk prednosti, ali je dozvolio Hrvatu da vrati brejk. Potom je do kraja prvog seta propustio tri brejk prilike, a onda je izgubio još jedan gem na svoj servis, pa je prvi set završen rezultatom 7:5 za Ljubičića.

U drugom delu meča, hrvatski igrač je zaigrao još bolje, a pre svega je raznovrsnim bekhend udarcima i sigurnim prvim servisom, uspeo da osvoji još jedan gem na servis srpskog igrača i tako dođe do ubedljive prednosti od 3:1.

Djoković posle toga više nije imao snage da se vrati u meč, koji je završen posle samo jednog sata i 44 minuta, a rezultat drugog seta bio je 6:3.

Srbija ima još jednog predstavnika u muškoj konkurenciji, pošto će na teren Viktor Troicki protiv Čeha Tomaša Berdiha. Njihov meč na programu je kasno noćas po našem vremenu.

Nagradni fond turnira na Indijan Velsu je 3.645.000 dolara.