0
Subota 06.03.2010.
17:37

Amerikanci smanjili protiv Srbije na 2:1

Američki dubl Bob Brajan i Džon Izner pobedio je danas u beogradskoj Areni srpske tenisere Nenada Zimonjića i Janka Tipsarevića rezultatom 3:1, po setovima 7:6 (8), 5:7, 7:6 (8), 6:3, u meču prvog kola Svetske grupe Dejvis kupa.

Amerikanci su smanjili vođstvo Srbije na 2:1. Novak Đoković je sinoć pobedio Sema Kverija sa 3:1, (6:2, 7:6, 2:6, 6:3), dok je Viktor Troicki savladao Džona Iznera takođe sa 3:1, po setovima 7:6, 6:7, 7:5, 6:4.

Amerikanci su ušli oslabljeni u današnji meč, pošto je Izner morao da zameni Majka Brajana, koji je noćas imao stomačnih problema. Uprkos neočekivanoj izmeni, prvi set su rešili u svoju korist taj-brejku rezultatom 10:8. Srpski teniseri imali su prednost od 6:2, a u ovom delu meča propustili su čak pet set lopti.

Srbija je uspela da izjednači na 1:1, pošto je posle brejka na Bobu Brajanu, drugi set dobila rezultatom 7:5. Treći set je ponovo pripao Amerikancima u taj-brejku. Brajan i Izner su i drugi taj-brejk dobili identičnim rezultatom 10:8, a ovaj deo igre obeležio je sudija, koji je pri vođstvu od 6:5 poništio set poen srpskim teniserima i dodelio ga gostima, jer je Zimonjić u toku igranja pokazao da je lopta u autu, ali nije bila.

Amerikanci su dominirali u četvrtom setu, a bio im je dovoljan jedan brejk na servis Nenada Zimonjića pa da ovaj deo meča dobiju rezultatom 6:3, što im je donelo trijumf od 3:1.

"Ušli smo sa velikom prednošću sa 2:0, i teško je bilo za očekivati da ćemo pre mečeva poslednjeg dana rešiti ovaj duel. Za mene je bilo iznenađenje odlična igra Džona Iznera koji je zamenio bolesnog Boba Brajana. Posle prvog seta seledeći smo dobili, ali su Amerikanci odlično servirali, što je na kraju odlučilo ovaj dubl meč", rekao je selektor Bogdan Obradović.

Nedeljni program otvoriće Đoković i Izner od 15 časova, a u poslednjem meču finalnog duela trebalo bi da igraju Troicki i Kveri.

Bolji iz duela Srbija - SAD sastaće se u četvrtfinalu Dejvis kupa sa Hrvatskom, koja je posle drugog dana povela protiv Ekvadora sa nedostižnih 3:0.