Petak 31.05.2013.
16:05 >> 20:03h
Beta A

Posle pet setova i četiri i po sata: Tipsarević slomio Verdaska!

Srpski teniser plasirao se u treće kolo Rolan Garosa pošto je posle velike borbe pobedio Španca sa 3:2 u setovima (7:6, 6:1, 3:6, 5:7, 8:6).

U sledećem kolu ga čeka Rus: Janko Tipsarević

Meč između Janka Tipsarevića i Fernanda Verdaska trajao je 4 i po sata, tačnije 274 minuta!

Verdasko je na početku prvog seta poveo sa 2:0, ali je Tipsarević u petom gemu uspeo da vrati brejk i posle gema na svoj servis izjednačio je na 3:3. Obojica su nakon toga osvajali gemove na svoj servis, nakon čega je set odlučen u taj brejku, koji je srpski teniser dobio sa 7:3.

U 3. kolu protiv Južnog

Tipsarević će u trećem kolu igrati protiv 31. tenisera sveta Mihaila Južnog iz Rusije, koji je pobedio 125. igrača na ATP listi, Argentinca Federika Delbonisa sa 6:3, 6:7, 7:5, 6:4.

Srpski teniser je do sada šest puta igrao sa Južnim i ostvario tri pobede. Poslednji put igrali su prošle godine na Mastersu u Torontu kada je srpski teniser pobedio sa 7:6, 6:4.

Tipsarević, 12. teniser sveta, je potpuno dominirao u drugom setu, dozvolio je protivniku da osvoji samo jedan gem i posle pola sata igre u toj deonici poveo poveo sa 2:0.

Španac je u trećem setu zaigrao bolje, u drugom gemu oduzeo je servis protivniku i tu prednost sačuvao do kraja.

Tipsarević je u šestom gemu četvrtog seta napravio brejk i poveo sa 4:2, ali je u narednom izgubio svoj servis, pa je Verdasko ubrzo preokrenuo na 5:4.

Tipsarević je u 10. gemu, na servis Verdaska, imao dve meč lopte, ali nije uspeo da ih iskoristi. To je Španac iskoristio, već u narednom gemu napravio je brejk i posle gema svog servisa sa 7:5 osvojio je četvrti set i izjednačio na 2:2.

U odlučujućem petom setu srpski teniser je kod rezultata 3:3 imao dve šanse za brejk koje nije iskoristio, ali je potom kod 7:6 imao nove dve, iskoristio drugu i posle četiri sata i 37 minuta igre prošlao u sledeću rundu.