0
Ponedeljak 15.02.2010.
00:28 >> 13:04h

Jelena slobodna u prvom kolu Dubaija

Najbolja srpska teniserka Jelena Janković sa nestrpljenjem očekuje početak WTA turnira u Dubaiju.

J.J. je postavljena za šestog nosioca turnira, a prvih osam odmaraće u uvodnoj rundi. U drugom kolu Jelena Janković sastaće se u drugom sa Francuskinjom Aravan Rezai. Rezai je danas u prvom kolu turnira savladala Austrijanku Sibil Bamer rezultatom 2:1, po setovima 6:3, 5:7, 7:5.

Zvonareva najbolja u Pataji

Ruska teniserka Vera Zvonareva pobednica je WTA turnira u Pataji, pošto je u finalu pobedila domaću takmičarku Tamarin Tanasugarn rezultatom 6:4, 6:4.
Zvonareva, koja je bila prvi nosilac turnira, za titulu u Pataji dobila je 280 WTA poena i ček na 37.000 dolara, dok je poraženoj Tanasugarn pripalo 19.000 "zelenih novčanica" i 200 WTA bodova.

Ukoliko Jelena prođe u treće kolo, mogla bi da se sastane sa Ruskinjom Verom Zvonarevom, dok bi u eventualnom četvrtfinalu za protivnicu mogla da ima Beloruskinju Viktoriju Azarenku, koja je baš osvojila turnir u Pataji.

"Odigrala sam odlično u Fed kupu protiv Rusije. Nalazim se u veoma dobroj formi i jedva čekam da počnu turnir u Dubaiju", rekla je Jelena Janković.

Prvi nosilac turnira je Dankinja Karolina Voznijacki, treća teniserka sveta, pošto su prve dve Serena Vilijams i Dinara Safina otkazale učešće zbog povreda.

Turnir u Dubaiju počinje u ponedeljak, a Jelena Janković bi na terenu trebalo da se pojavi u utorak popodne. Nagradni fond je dva miliona dolara, a pobednici će pripasti ček na 350.000.

Dementijeva osvojila Pariz

Ruska teniserka Elena Dementijeva osvojila je WTA turnir u Parizu, pošto u finalu pobedila Čehinju Luciju Safarovu rezultatom 2:1, po setovima 6:7 (5), 6:1, 6:4. Ruskinja je trenutno na sedmom mestu WTA liste, a trijumfom u Francuskoj stigla je do 16. titule u karijeri. Safarova je 46. teniserka sveta, a u karijeri je osvojila četiri WTA titule.

Pobednica turnira u Parizu osvojila je novčanu nagradu od 107.000 dolara i 470 poena za WTA listu, dok je poraženoj pripalo 57.150 dolara i 320 bodova za svetsku rang listu.

Ferero najbolji u Brazilu

Španski teniser Huan Karlos Ferero osvojio je ATP turnir u brazilskom mestu Kosta do Sauipe, jer je u finalu lako nadigrao Poljaka Lukaša Kubota sa ubedljivih 6:1, 6:0.
Španac je trijumfom u Brazilu stigao je do 13. titule u karijeri, dok Kubot nikada u karijeri nije osvojio ATP trofej.
Pobednik turnira u Brazilu osvojio je novčanu nagradu od 75.700 dolara i 250 poena za ATP listu, dok je poraženom pripalo 39.780 dolara i 150 bodova za svetsku rang listu.