0
Ponedeljak 14.01.2013.
12:34

Janko "oduvao" Hjuita, Viktor ispao u pet setova

Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u drugo kolo Australija Opena savladavši na Rod Lejver areni ljubimca domaće publike Lejtona Hjuita sa 3:0, po setovima 7:6(4), 7:5, 6:3.

Razvalio Hjuita i utišao domaću publiku - Janko Tipsarević

Iako je Hjuit pretio da će "rasturiti Janka" jer mu se ne ispada u prvom kolu Australija Opena, Tipsareviću je to očigledno bio dodatni motiv da prikaže vanredno dobru igru i prosto pomete ljubimca domaće publike na otvaranju programa u večernjem terminu na Rod Lejver areni.

Uzbudljiv prvi set, bogat dobrim potezima ali i velikim greškama linijskih sudija, pripao je Janku koji je odlično otpočeo taj-brejk sa 4:0, što mu je bilo dovoljno za prvi set 7:4.

U drugom setu Australijanac je "dodao gas" i poveo sa 3:0 uz dva brejka prednosti, ali Tipsarević je odličnom igrom uspeo da odgovori i izjednači na na 5:5, a potom i dokusuri Hjuita sa 7:5.

Janko je u naletu osvojio tri naredna gema trećeg seta, ali i pored 3:0, domaći igrač se vratio na 3:3 i to je bilo sve što je uspeo, jer je Tipsarević sjajnim i preciznim udarcima dovršio ovaj meč u tri seta 6:3.

Naredni Tipsarevićev rival biće Slovak Lukaš Lacko koji je Luksemburžanina Žila Milera savladao sa 3:0, po setovima 6:2, 6:4, 7:6(3).

Viktor prokockao 2:0 protiv Štepaneka

Viktor Troicki je završio svoj nastup na Australija openu, jer je izgubio od Čeha Radeka Štepaneka posle velikog preokreta sa 3:2 (5:7, 4:6, 6:3, 6:3, 7:5).

Iako je delovalo da će Troicki napraviti podvig pošto je prva dva seta dobio sa 7:5, i 6:4,  Čeh je zaigrao odlično od trećeg seta i sa dva puta po 6:3 uspeo da izjednači rezultat.

U petom setu oba tenisera su se držala do 5:5, a onda je Čeh oduzeo servis srpskom teniseru i Troicki je položio oružje u Melbrunu.

Štepanek će u drugom kolu igrati protiv Felisijana Lopeza koji je pobedio zemljaka Arnoa Bruhes-Davija sa 3:0 (6:3, 6:2, 6:4).